bugün

iyi parti

halk için göz önündeki önemlidir. hdp'nin ittifakta etkisi belliydi. buna rağmen iyi parti'nin ittifakta önemli bir güç olduğu düşüncesi oylarını arttırdı. oylarının birden neredeyse yarıya düşmesinin sebebi hdp'nin dolaylı yoldan ittifakta olması değil, ip'in hdp'ye boyun eğmesiydi. bu seçimde chdp ile ittifak yapmayacağını belirtmesini doğru buluyorum. ama sanki kendileri çok iyi siyaset yürütüyormuş gibi kimseyle ittifak yapmayacağını açıklamasını, önceki seçim sürecinden beri başarılı bir siyaset yürüten zp'yi görmezden gelmesini başka bir yanlış olarak görüyorum. ittifak yapması şart değil ama şu durumunda boyunun ölçüsünü almak için herkese nedensiz rest çekmenin anlamı yok. en azından etkileyici söylemlerle düzgün bir siyaset yürütülmesi gerekir. tabanın bunu istediğinden de emin değilim. chp ittifakı için el yükseltiyorsa belki böyle davranıyor olabilir, bilemiyorum.

bulunduğum yerde bu partilerin adayları olacaksa, kimseyle ittifak yapmaması durumunda ip bunu düzgün şekilde gerekçelendirmezse ve doğru siyaset yapmazsa ilk tercihim zafer partisi olacaktır. umarım olmaz ama önümüzdeki seçim sürecinde ümit hocanın bir yamuğunu görürsem memleket partisi'nin adayına oy vermeyi düşünüyorum. ancak onların da bir yanlışı olursa iyi parti'nin adayına oy veririm.