street fighter

Çocukken Darıca'daki atari salonunda bunun çeşitli versiyonları vardı. Özellikle zero 2, zero 2 plus, ex plus ve Alpha versiyonlarını çok iyi oynardım. Bir bayram sabahı atari salonuna gittim. Yaşım taş çatlasa 11-12. Bayram sabahları genellikle şöyle bir ritüelimiz vardı, aynı semtte teyzem otururdu, ben küçük olarak onlara bayramlaşmaya giderdim, o da annemin küçüğü olduğu için ordan hep beraber bizim eve bayramlaşmaya gelirdik. Evden çıktığımda baktım ki saat erken, kendi kendime atari salonunda bi yarım saat 45 dakika geçireyim, teyzemler uyanmış olur, bayramlaşmaya giderim dedim. 3 tane jeton aldım, street fighter ex plus'a oturdum, sarı evlat Ken ile show yapıyorum. Karşıma elemanın biri girdi, 10 saniye içinde oynamayı bilmediğini, rastgele tuşlara bastığını anladım, bunu tokatladım. Derken bir jeton daha attı, peşine bir tane daha.. takribi 7-8 tane jeton attıktan sonra kulağına eğildim, dedim ki oğlum bak sen bu oyunu oynamayı bilmiyorsun. Şahsen sağ elimi bağlayıp tuşlara ağzımla bassam seni yine yenerim. Şimdi kapışma var ya, arkada en az 7-8 kişi bizi izliyor. Hırs yapmış pezevenk, kalktı bana dedi ki, sanane amk benim param değil mi? Kumarın ayıbı olmaz Hüseyin kardeş, herkes kendi parasıyla oynuyor, hayırdır senin bi sıkıntın mı var ?
Dedim ki ulan seni bana Allah gönderdi, çakalın en az 60-70 tane jetonunu yedim.
Parası ne zaman bitecek bilmiyorum, en son kalktı 3-5 jeton daha almış. Ben onları da yiyince baktım daha jeton atmadı. Ellerini başının arasına aldı, başladı zırlamaya. Boş bulundum, ne oldu lan dedim, abi dedi annem ekmek parası da vermişti, eve ekmek alacaktım, gaza geldim onla da jeton aldım onda da yenildim. Tam kumarbaz götveren yani. Biz de bir kere sormuş bulunduk. Herife bir daha cebimden para verdim, dedim ki kalk burdan siktir git, bir daha karşıma girersen, seni makinanın içine sokar, adam diye seni döverim.
Kendi paramızla kendimizi tokatladık anlayacağınız. Enayilik parayla değil ya, işte bizde parayla.
Ama o çocuğu bir daha atari salonunda hiç görmedim.
Bu da böyle bir anımdır.
Yazdım hatıra olsun..