bugün

typeracer com

http://www.typeracer.com adresinden uye olunabilen, klavye hiziniza gore araba yaristirdiginiz acayip eglenceli bir site, daha dogrusu oyun.

size bir metin veriliyor ve siz bu metni yaziyorsunuz. yazip bitirdiginizde, klavye kullanma hiziniza gore ortalama bir hiz degeri veriliyor wmp cinsinden. isterseniz tek basiniza pratik yapabilirsiniz, isterseniz arkadaslarinizla falan yarisabiliyorsunuz. gelin katilin derim, kapisalim. *
klavyeyi cok hizli kullandigim halde henuz 61 wmp yapabildim. metinler ingilizce ve nadiren duyabilecegimiz kelimeler kullanildigindan dil ogrencisi olarak cok zorlandim yazmakta; bunun yaninda birsuru tiresiydi kesmesiydi carti curtu var, caps lock'u makina gibi kullanmaniz lazim. ama cok keyifli. heyecan yapinca hatayi toparlayamiyorsunuz. son duzluge birinci girdim ama sonuncu oldum ben, tek harfi yanlis yazmisim 10 saniye kaybettirdi bana.

edit> ulan nerede duyulmus wmp diye hiz birimi? wmp'nin anlami words per minute imis arkadaslar. yani saniyede 1 kelime yazabiliyormusum. vay anasini. ama saniyede 4 kelime yazan hayvanlar var.