29 ekim cumhuriyet bayramı

  1. 760.
    bir kez daha kutlanmakta olan en güzel bayramlarımızdan bir tanesidir. üstelik bazı yetki sahiplerinin tüm engelleme çabalarına rağmen kutlanıyor. bir millet düşün ki koskoca bir imparatorluktan esaret altına düşmüş. kıtalara hükmederken küçücük bir kara parçası üzerine hapsedilmiş. işgal edilmiş katliamlara ve tecavüzlere uğramış. toprakları elinden alınmış ülkeyi yöneten padişah sarayına hapsedilmiş.

    sonra birileri çıkmış biz bu durumu kabul etmiyoruz demiş. bu milleti almış organize etmiş, cesaretlendirmiş ve bizzat kendileri en ön cephelere gidip bir mücadele başlatmışlar. o kadar imkansızlık içerisinde o mücadeleyi "tek millet" olarak kazanmışlar. bunun kazanımı olarak da özgür bir türkiye cumhuriyeti olarak bu millete armağan etmişler.

    bugünlere geliyorsun bir bakıyorsun birkaç sene önce tamda bugün sınırlarımız içerisinden teröristlerin konvoylar oluşturarak geçmelerine izin verilmiş. her 29 ekimde kutlama yapılamasın diye taklalar atan birileri ve onları alkışlayan bir kitle oluşmuş. tüm bunlara rağmen insanların içindeki sevinci ve bize bu özgür vatanı emanet etmiş büyüklere ( sadece atatürk veya diğer komutanlar değil cephede şehit olmuş veya gazi olmuş tüm dedelerimiz ve ninelerimiz ) karşı olan minnet duygusunu söküp atamıyorlar. içinde hainlik besleyen 3 kişi varsa minnet besleyen 3000 kişi her zaman bugünü ve diğer bayramları kutlamaya devam edecekler.
    11 -2 ... mel mel bakan gibson

Alakalı Başlıklar

Devamını Görüntüle