özür dilemek

görsel
çocukken sorduklarında, büyüyünce büyük adam olucam derdim hep * büyük adam olmanın, erkeklere has bir durum olabileceğini hiç düşünmeden hem de. Kocaman yüreği olan sevimli bir dev olmak çocukluk hayalim olmuştur bu yüzden. Kim gibi mi? Lilliputluların elinde esir düşen, lemuel Gulliver gibi. bağlayıp, eski bir tapınağa hapsettikleri; Lilliputun 15 cm boyundaki cüce halkını alt edebilecek güçte olmasına rağmen onlarla iyi geçinmek isteyen ve özgür bırakılması karşılığında düşmanları ile savaşta onlara yardım edeceğini söyleyen iyi kalpli dev adam gulliver gibi... evet çocukluk idolüm olan masal kahramanlarımdan biridir bu koca yürekli adam. Hem gezgin, hem iyi yürekli hem de dev * Onun, Lilliput kralının önünde hürmetle eğilmesi gözlerimi kamaştırırdı ben 8 yaşındayken. Gerçek Gücün ve erdemin bilek gücünde olmadığını en çok gulliver öğretmiştir bana. Tevazunun, alçak gönüllülüğün, Naifliğin, hoş ve güzel görmenin, affetmenin, iyi niyetin, yardımsever olmanın, kocaman bir kalbin ne demek olduğunu bana en çok öğreten bu tatlı adama ne kadar minnet duysam az.

Büyük olmak alçak gönüllülükte saklıymış. Affetmek ve af dileyebilmekte... Bu güne dek tanıdığım veya tanımadığım, istemeden de olsa incittiğim tüm insanlardan, içten bir tebessümle dilediğim özürlerden dolayı hiç pişmanlık duymadım çok şükür. Dilediğim her özür beni biraz daha gulliver yaptı sanki * bu harika bir duygu. Hayalim olan kocaman yüreğe yavaş yavaş sahip olacağım umuyorum.