bugün

baris hemen simdi

birader sen çok cahil bir adamsın.
vallahi bak, bir bok bildiğin yok, vücudunun her hücresine türk düşmanlığı işlemiş, salt türk düşmanlığı yapmak için yazıyorsun.
aslında yazamıyorsun da...daha cümle kuracak kadar dil bilgisine sahip değilsin, yazım ve imla kurallarına haiz değilsin, o yüzden ne yazdığın da anlaşılamıyor.
senin gibiler için bir laf var hani "çıkar ağzındakini ne dediğin anlaşılmıyor" denir ya, o hesap.

bu yüzden sana "buyur gel yüz yüze konuşalım" dedim, o da yemedi tabi...

neyse...
anıtkabir'in yunan tapınak modeli olmadığını, bilakis anadolu tapınak modeli olduğunu şurada detaylı bir şekilde izah ettim--->(#43353142)

gelip altına helen melen yazmışsın--->(#43353485)

helen medeniyetini ta truva'ya kadar indirgemişsin.
sanırım truva filmini seyrettin, orada helen vardı ya, helen kültürü'nün paris'in kaçırdığı helen'den geldiğini zannediyorsun sanırım. zavallı seni.

abicim, sen truva hakkında ne biliyorsun?
kaç kitap okudun? kaç antik kent, müze, ören yeri gezdin ki truva'dan falan bahsediyorsun.

ben daha 2-3 hafta önce ajax tümülüsünde inceleme yapıyordum, skamandros nehrinin taşıdığı alüvyonlarla kaybolan truva limanına dair iz arıyordum...hem de tam olduğu yerde...

neyse.
senin bahsettiğin helen kültürü, büyük iskender'in mirasıdır.
yani truva savaşı ile falan alakası yok.
arada yüzlerce yıl var.

ha bu arada büyük iskender de yunan değildir. sen yunanları çok seversin ama malesef bu böyle.
büyük iskender pelasglar'dandır.
pelasglar diye bir şey duymadığına da bahse girerim.

istediğin kadar kudur, istediğin kadar çıldır.
anadolu'nun ön medeniyetleri olan hititler de, luviler de, truvalılar da turan kökenli milletlerdir.
bana vikipedi'de okuyup "hint avrupa kavmi bunlar" deyip durma.
soyu soysuz olan avrupalılar tabi ki medeniyetin beşiği anadolu'yu ve anadolu halklarını kendilerine mal etmek ister, lakin tarihi buluntular tam tersini söylüyor.

tabi türk düşmanlığı senin tüm hücrelerine sirayet ettiği için sen benim yazdıklarımı değil, hint avrupa odaklı tarih anlayışının sana yedirdiklerini referans alacaksın. senden benimle hemfikir olman gibi bir beklentim yok o yüzden.

ama senle tartışmak istemiyorum. dediğim gibi cahilsin. bilmediğin konular hakkında yazma.

yani "anıtkabir mimarisi alman ekolüdür" yazan bir adamsın sen-->(#43352563) anıtkabir'i alman ekolü olarak niteleyen bir adamla tarih, coğrafya, antik çağ, mitoloji vb tartışamam ben kusura bakma.

bildiğin konularda gel tartışalım.
misal sovyetler birliği hakkında sabaha kadar tartışırız.

misal şayet utanmıyorsan sovyetlerin aral gölü havzasını nasıl katlettiğini, burayı katlederek kaç milyon insanın hayatıyla oynadığını tartışalım.
sen iyi bir sovyet sevicisisin, eminim söyleyecek bir şeylerin vardır bu konuyla ilgili.

ve tabi eğer yine utanmıyorsan sovyet soykırım sisteminin aral gölündeki vozrozhdeniya adası'nda neler yaptığını bu adanın bugün hala neden ve nasıl zehir saçtığını bizlere anlatabilirsin.

tabi bütün bunları halkların kardeşliği için yapmıştınız değil mi?

see you...