bugün

coronavirus

ben artık kabullendim. yaşayan yaşayacak, ölen de ölecek. bir ay, bilemedin iki ay sonra artık her yer açılır. tüm faaliyetler eski haline döner. bu illetin öldürücülük oranı türkiye'de %3 bile değil. bunu sadece ben kabullenmedim, ekonomisi iyi olan devletler bile kabullendi. hiçbir devlet ekonomiden dolayı uzun süre insanları evde kapalı tutamaz. virüsün sürekli mutasyona uğradığı, sıcaklıktan da etkilenmediği söyleniyor. aşının da bulunup bulunmayacağı belli bile değil. bulunsa bile en az 1 sene beklemeniz gerekiyor diyorlar. artık insanların gerçekten psikolojisi bozuldu.

edit : bunu anksiyete bozukluğu olan bir insan olarak yazıyorum , corona artık tüm dünya için grip gibi bir hastalığa bürünecek. toplumlara sürü bağışıklığı kazandırılacak (eğer bu sikko virüs zırt pırt mutasyon geçirmez ise) ve sağlık sisteminin çökmemesi sağlanacak. tedaviye olumlu yanıt veren yeni ilaçlar geliştirmeleri için, bilim insanlarına zaman kazandırılacak. çok üzülerek yazıyorum ki, bunla yaşamaya alışacağız. artık hayatımız eskisi gibi olmayacak. sosyal mesafemize ve hijyen kurallarına daha da dikkat eder hale geleceğiz. çok olumsuz şey yazdım ama doktorlar diyor, ben demiyorum ki. bilinçli kalmaya, önlemleri elden bırakmamaya devam edelim. tek temennimiz şu illetin akranları sars ve mers gibi mutasyon ile kendini yok edip geberip gitmesi. bir bitmedin amına kodumun coronası. ne lanet bir şeymişsin sen.