bugün

kültür şoku

Yer abd, karsida eastern foods market diye bisey gorunce bi sevindim, lan bizimkine benzer yiycekler bulabilirmiyim dusuncesiyle iceri daldim, saga bakiyorum makarna gibi biseyler ama muhtemelen pirincten yapilmis sola bakiyorum hicbir mana veremedigim abuk subuk seyler... Girdigim yer cinlilerin marketi cikti, hazir gelmisken bos cikmayayim diye karsidaki yumurtalardan iki tanesini alip kasaya yurudum, kasadaki kiz yumurtalari goturup yerine birakmami istedi, lan burasi market diilmi satmiyomusunuz?, o yumurtalari satiyoruz ama siz almayi istemezsiniz... Allah allah bacim ne diyon bunlar bayagi yumurta ben de almak istiyorum... kiz yo yo yo alma... niye? eger pisirirsen culture shock olucan dedi? yani? bak siz tavuk yumurtlayinca hemen yumurtayi aliyosunuz pisiriyosunuz biz hemen almiyoruz tavuk yada kaz ustunde 15 gun oturuyor icinde bir cenin olusuyor, sonra biz yumurtayi alip pisiriyoruz, yumurtayi kirinca icinden cenin cikiyor ve cenini yiyoruz. tavuk cenini yemeyi istermisin?
Allah senin milletini durzi deyip yumurtalari yerine koydum, bir dahada cinlilerin ne lokantasina ne bakkalina bi daha gitmedim, bazilarida degil butun uzak asya boyle igrenc maalesef...
bizde kuru yemisler var, onlarda kurutulmus bocek dukkanlari var boyle bir millet...