bugün

eliptik bisiklet

son derece zararlı bir bisiklet çeşididir. bakın bu, bilimsel olarak da ortaya konmuştur. başlıca zararları yüksek müsaadelerinizle arz etmek isterim.

1) dayak yersiniz:

bu bisikleti düzenli şekilde kullanan birisi kilo verir, fit bir vücuda kavuşur. sonrasında bu arkadaşlara bir özgüven gelir. önüne geleni dövebileceğini düşünmeleri muhtemel. elin yormiğini görmeyen kendininkini keser sapı sanırmış. "vay ben şöyle fitim, böyle sağlıklıyım, ohaa 19 kilo vermişim" diye düşünürken ağzınız, burnunuz kırılır ne olup bittiğini anlayamazsınız.

2) atıl yatırımdır

bir hevesle alırsınız, kullanmazsınız, sonra üstüne çamaşır falan asılır kapalı günlerde. gerçi çamaşırlar iyi kurur hee.

3) bileeeniz çıkar

pedalımsı hareketler insan doğasına aykırıdır. insanoğlu düzlemesine ve dikelemesine hareket eder. pedalımsı hareketler bizim vücut yapımıza ve eklemsel dinamiğimize uyarlı değildir.

temsil misal, rövaşata çekmeye çalışan bir çok insan, hastanelik olmuştur. sonrasında taburcu oluyorlar.

4) üşütürsünüz

fazlaca efor harcayacağınızdan terlersiniz. "aaaa ben, spor yapıyorum bağa bir şey olmaz" habasına girip kendinizi muhafaza etmez iseniz hasta olursunuz.

bence uzak durun ama tabi siz daha iyi bilirsiniz. iyi günler.