bugün

trabzon rum imparatorluğu

Osmanlının tek ve en sağlam asimile ettiği grup pontuslardır. Şimdi hepimizden daha milliyetçi adamlar. Bir benzeri afrikadan geldiği halde amerika için ortadoğu'ya gönüllü asker olarak giden siyahilerdir.

Eski pontusların şimdi sağlam milliyetçi olmasını kimler çekemiyor? Tabii ki ayrılıkçı yavşaklar.

Onlar kürt olmadıkları ve kürdüm demedikleri halde zazaları zorla kürt yapma derdindedirler. Ama bir laz ben türkoğlu türküm dediğinde ise kudururlar. Hayııır sen lazsın diye eşşek gibi anırırlar. E o zaman zazaların kendilerine zaza demelerine neden karışıyorsun, neden onları kürt yapmaya uğraşıyorsun diye sorduğumuzda aval aval suratımıza bakıyorlar.

Eski iş yerimde tam da bu karakterde bir arkadaş vardı. Ben göt etmekten yoruldum o göt olmaktan asla yorulmadı.

Sizin için çok üzücü bir şey daha söyleyerek entrymi bitireyim. O hayalini kurduğunuz kürdistan var ya? işte o hiçbir zaman kurulamayacak. Safi bir hayal olarak kalacak küçücük dünyanızda. Siz kim devlet kurmak kim. Becerebilseydiniz 15 sene önce yapardınız zaten. Allah size hiçbir zaman böyle bir şeyi nasip etmeyecek. Bu entry burda dursun. Olur da o çok istediğiniz devletinizi kurarsanız suratıma çarparsınız.