bugün

yaran anılar

Yaşanan muhabbetlere devam. Yer Rennes Fransa. Öğrenciyim. Haftasonu bara çağırdı bir arkadaş. Gittim ben de. Kendi arkadaşları da var. 7-8 kişi bir masada içiyoruz. Bir tane de yabancı öğrenci yunan bir çocuk var. Masada fransız olmayan 2 kişiyiz.
Kızlardan biri bir kokteyl söyledi. Böyle sütlü, hindistan cevizli, malibulu falan bir şey. Neyse garson getirdi içkiyi, ben hayatımda rengiyle kıvamıyla falan bu kadar antipatik içki görmedim. Barmen bardağa boşalmış göndermiş gibi. Rezalet. Neyse ben iğrenerek kızın bardağına bakarken bir anda yunan çocukla gözgöze geldik ve ikimiz de koptuk. Hayvan gibi gülüyoruz. Fransızlar tabi olaya fransız kaldılar. neye güldüğümüzü bile anlamıyorlar. onlar anlamayınca biz ikimiz daha çok gülüyoruz falan. Neyse sonunda sordular tabi.

Ben: Ya kusura bakma bizim oradaki başka bir içkiye benziyor ondan güldük. nasıl kokteylin, tadı güzel mi?
Yunan:(pis pis gülüyor)
Kız: Güzel ama fazla şekerli. Denemek ister misin?
Ben: Yok ben almıyım ama yunanlılar bayılır buna. O kesin içer.
Yunan: hahahahahaha Doğru söylüyorsun yunanlılar sever ama asıl müptelası osmanlılar bunun.
Ben: Hahahahaha. Osmanlıdan kurtuluş gününde atina'da halka bedava dağıtılmadı mı bu?
Yunan: Atatürk yaveriyle ahıra gidip bu kokteylden içermiş.
Ben: ahahahahahahahah
Yunan: hahahahahahah

Fransızlar bir süre sonra, seviyenin gitgide düşmesiyle konuya uyandılar. Ve bizden tiksindiler.

Ben: hahahahahaha. Fener rum patrikhanesinde kutsal su diye birbirlerinin ağzına yüzüne sürüyolarmış bunu
Yunan: Siz namazdan önce bunla abdest almıyor muydunuz? ahahahaha

Gece bittiğinde bardan çıkarken sarıldık öpüştük. Bütün gece kavga ediyoruz veya az kaldı edeceğiz zanneden fransızlar canciğer kuzu sarması sarılıp öpüsüp veda eden bu iki egeliyi şaşkınlıkla izlediler.
Bana dedi ki ''Fransa'ya geldiğimden beri ilk defa kendimi evimde hissettim. Amma güzel güldük.''
Dedim ki:
- ben de çok eğlendim valla sağol, bu burada kalmasın yine görüşelim. Ailene de bir kokteyl ısmarlamak isterim. keh keh keh
- hahahahahahahahaaa