bugün

2018

2018, beni fazlasıyla geren bir sene oldu. duygusal anlamda hiç düşünmeyeceğim şekilde final yaptım. hiç aklıma gelmeyen nankörlüklerle, vefasızlıklarla karşılaştım. radikal kararlar almak zorunda kaldım ve kararları ivedi olarak uyguladım. ruhuma, tüm güzel duygularıma atılan kötü bir çelme sonucu düşmüştüm ve ayağa kalkmak için uzun süre bekleyemezdim, uzun uzun düşünemezdim; benim için en doğru kararı en çabuk şekilde almalıydım ve böylece bütün köprüleri yıktım, kapıları kapadım. sonrasında da kesip attığım düğümler hakkında kendimle hesaplaştığım zamanlar oldu...beynim uyuşana kadar üzüldüğüm günler oldu. hak etmediğimi düşündüğüm, bir türlü hazmedemediğim şeyleri bana yaşatan insanı en yukarıya havale ettim. en doğru zamanda o da hesap verecek biliyorum. en ufak bir şüphem yok bu konuda.
bu seneyi sonlandırırken yeni yıla yeni bir sayfayla başlamayı hedef edindim. bu seneki kadar stres bana fazla, sanırım stres konusunda peşin ödeme yaptım bu hayatta...
artık her şey güzel olsun...ne kimse beni yorsun, ne ben yorulayım. 2018 bitsin ve ömrümün geri kalanını huzurla geçireceğim yeni bir takvim başlangıcı olsun 2019...dualarım böyle...