bugün

kızının orasını burasını açtıran zihniyet

sapıkları iyice azdıran zihniyettir. çok ayıptır, fakat ne yazıkki küçük yaşta zorla kapatılanlara hömkürenler bu detayı her zaman görmezden gelirler. ayrıca görenleride yobaz olarak görürler. ne güzel demi o açsın bizde izleyelim. ayrıca bi kızın 9 yaşında kapanması çok ayıp gösterilirken, açılıp saçılan bir bayan için bir yaş sınırlaması yapılamaz.* bu da gösterirki ikisi aynı şey değil.

mecburi edit: sanki benim 9 yaşına gelmiş bir kız çocuğu istediği gibi giyenemez dediğimi düşünenler, istedikleri gibi düşünmeye devam etsinler. benim o yaşta bir çocuk için söylemediğimi, fakat ailesi tarafından açılmaya mahkum bırakılan insanlar bulunduğunu ve bu insanları kimsenin göremediğini dile getirmektir amacım. bu zorlama illaki; kızım şöyle açıl, böyle saçıl meselesi değildir. zamanında ailesinden almış olduğu terbiye ve bilgiyle gerçekleşir. istediği kadar hür iradesiyle bir yerlerini açtığını sanan bu çağdaş mini etekli bayanlar, zamanında anne ve babasından aldığı terbiye, eğitim (zorlama) sayesinde bu hallere düşmüşlerdir. kapatanı kına, açanı alkışla; yok öyle yağma.

(bkz: anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)