bugün

tool

mükemmellik derecesini alt üst etmiş,yukarlardan biryerlerden sesleniyormuş gibi, sürekli bir haykırışla oluşturdukları arza notalar ve ritimlerle insanları dumura ugratarak, bu saçma sapan dünyada aslında insanların ne kadar aciz olduklarını, sürekli bir gelişim gösteren düşüşleri, kıyameti, ölümcül seslenişleri içinde barındıran ve herzaman bir yerlerde gizledikleri sorularıyla hep onları dinleyenleri dinleyerek, bilip bilmediklerini bilmeyerek ama bilmemezliğe sürükleyerek insanların notalar üzerinde ölüp tekrar dogmalarına neden olan bilmcelerdir.

tool; 10000 gün boyunca ateş içinde yanan ruhları (bkz: 10000 days) biraz daha yakarak, sürekli öldürülen kötülükleri iyiliklere çevirerek, iyilikleri kötülüklerle birleştirerek, ağlatarak! yardım eder.gözyaşlarıyla yardım eder aslında yanan vücutlara...gözyaşları merhem olur yanıklarına... onlar bir paradoksun kendini bile nasıl oluşturdugunu bilmeyen paradokslar yaratarak yaşatırlar.''ben salağım'' ''ben bir aptalım'' sözcüklerini beyninizde yankılatarak hücrelerinizi tek tek öldürürler. ama bir yandan yeni bir yapılandırma oluştururlar insanlara. bir şeyleri nasıl hakkettiğini,neleri haketmediginle açıklar. agzınıza götürdüğünüz kaşıgın bile kulagınıza girmesine sebep olurlar. ya benimsersiniz onları ya da ''anlamazsınız''

herzaman bir şeyleri duyurmaya çalışırlar.''ay ben sizi çok seviyorum'' gibi aptal cümleleri kuranlar ya onları anlamamıştır ya da gerçekten aptallık mertebesinde bir rekor kırmışlardır. her albümlerinde sürekli bilmeceler saklıdır. *her albümde belirli bir sayıda şarkı var zanneden zavallılara inat her şarkıları içinde 10 şarkı barındırır. her birleşim başka bir şarkıya gebedir ve her ölüm onlar için bir notadır içinizi burkan. üçüncü gözünüz açılır neye ugradıgınızı şaşırırsınız (bkz: third eye)

her nekadar yazı boyunca ''albüm'' kelimesini kullansam bile onlar aslında bir albümden çok çok daha fazlasını avucunuzun içine koyarlar. Ænimayı kutsal kitap gibi benimsersiniz. lateralusu ruhunuzun parçalanmasıyla eşdeger görür undertowu dogruları görerek geçirdiğinizi bir temizlenme olarak algılarsınız.opiatedir başlangıcınız bu yola ve salivalle yenilenir her şey. tekrar tekrar ''bu vücut kutsallll'' diye haykırmaya başlarsınız...

tool; tanrılaşmadır, tanrılaşırken tanrıları katletmektir, öc almadır, yavaşlamayı durdurmaktır ama bunu hızlandırmadan yapmaktır. tool,''bir şeyler düşünüyorum ama söyleyemiyorum'' daki düşündüklerinizdir....

yıllar sonra gelen edit: imla hatası düzeltmesi.