bugün

maaşı gününde alamamak

Bugün ticarette kimsenin dini imanı öne koyduğuna kimse beni inandıramaz. Hele ki işci haklarında. Bir patron işe işci alırken ayda bir odeme yapma taahhutu veriyor. Lakin sık karsılaştığımız bir durum "ödemeler ay başından 15-20 gün sonra işine gelirse. Neden? Yasa da izin veriyor. Yasa bu durumu ödemeleri farklı tarihte olan iş veren için bir istisna koymuş lakin her ay coğu iş yerinde bu istisna tekrar ediliyor. Peki sorun mali sıkıntı mı? Hayır. o paranın toplu olarak 15 20 gün işlenmesi. Sermayenin 15 gün fazla olması. Bu arada maaş alamayan işcinin kirası yemesi içmesi yine ALLAH'A EMANET. Bunu kim yapıyor? Ben size söyleyeyim en önde giden dini bütün patronlar.
Kimse kusura bakmasın ama google a bile işcinin parasıni bekletmek yazın gorün kimsenin en ufak bir sorusu yok. Vicdanlarda en ufak bir sızı yok demek ki kimse sormamış. Sizin vicdanlar çalışmıyor bari ben söyleyeyim. ISCiNiN HAKKINI ALNININ TERI KURUMADAN VERIN diyen peygamberin dininden olan böyle yapmaz. Kısaca ITIKATTE ISLAMCI AMELDE TOKATÇI GERÇEKTEDE TAKIYECISINIZ vesselam.