bugün

allah

Hayal kuran arkadaşımıs hayallerden uyanamamış belliki
Kuranda birçok ayettede cehennemden ve Oraya Gidecek Insanların Olduğundan bahseder. Şeytanın Insanları Aldatacağından Bahseder. Bide Cennete Gidecek Olan Muminlerden Bahseder. Allah iki Turlu Insanında Olacağını Biliyor. Sadece Sen tarafını Seçiyorsun.
Cennet Ya Da Cehennem.
Allah isteseydi herkesi kendine kul ettirirdi ama bu, öğrenciyi sınava sokan öğretmenin soruları çözmesi gibi olur. O zaman Sınanmamızın Bi Anlamı Kalmaz.

Şimdi diyecek neden sınanıyoruz direk cennete gidelimya. Insanoğlu zaten cennetteydi. Şeytanın hz. Ademi kandırması ve allaha "bana kıyamet gunune kadar zaman ver insanları yolundan saptırıyım" demesi üzerine dunyaya gönderildik ve şeytanla aramızdaki sınav başladı.

Melekler iradesiz varlıklardır. Bizde melekler gibi yaratılabilirdik ama bize irade verildi kulluk etmek yada etmemek bizim seçimimize sunuldu. Melekler gibi iradesiz olsaydık onlar gibi cennette olurduk ve hepimiz allaha kulluk yapıyor olurduk. Bu sonsuz güç sahibi allah için zor bişey değil.

Ya bide 604 sayfalık ve 6666 ayeti olan bir kitabın bi ayetini alıp
"şo ayette bele bele der amma velakin öle degildir" diye entel dantel konuşuyolarya ölüyorum ya.
Kalın bi ansiklopedinin bikaç cumlesini okuyup "ben hiçbişey anlamadımki" demeye benziyo bunların iş.