bugün

türkiye mi pyd mi

--- alıntı ---

ak siyasilerimizin algılamasında sıkıntı olduğunu gösteren soru.
(hep bulgur hep bulgur nereye kadar balık yiyin balık!

iki yıldır abd'ye 2 soruyu durup durup soruyoruz
1 ben pkk = pyd diyorum sen ne diyorsun?
2 (1. sorunun cevabından tatmin olunmayınca) pyd mi ben mi?

iyice kezbana bağladık!

hacı adamlar kararını vermiş.
dırdırla kocayı yıldırmaya çalışan ev kadını modundan çıkıp biz de bir strateji üretsek artık nasıl olur?

aşağıda onlarca örnek var. reddedildikçe daha çok bağlanan ergen sevgili gibiyiz!

abd başkanı obama: (08.07.2015) son birkaç yılda gördük ki sahada etkili bir partnerimiz (ortağımız) olduğunda ışid’e karşı sonuç alıyoruz.

rte: 19.10.2014 pyd pkk ile eştir, kobani'ye koridor açılmasına evet diyemeyiz! (sonra tıpış tıpış koridoru açtı o ayrı. (bkz: akp nin abd ye yaptığı atarlar))

abd dışişleri sözcü yardımcısı harf (21.10.2014): pyd abd'nin terör listesinde değil. biz pyd ve pkk'yı ayrı örgütler olarak görüyoruz. pyd'?nin desteklenmesi gerektiğini türklere anlattık.

rte (07.02.2016-08.02.2016) "ortağın ben miyim, kobani'deki teröristler mi?"

abd dışişleri bakanlığı sözcüsü john kirby: (10.02.2016) "pyd politikamızda hiçbir değişiklik yok"

rte (10.02.2016) ey amerika! size kaç kere söyledim. siz bizimle beraber misiniz yoksa bu terör örgütü pyd ve ypg ile mi berabersiniz? kimin yanındasınız?

abd dışişleri sözcüsü mark toner (10.02.2016) pkk terör örgütü ama, ypg ile ilgili türkiye ile aynı görüşte değiliz. ypg bize göre terör örgütü değil

stratejik hobit a.d. 11.02.2016 : teröre suriye'den destek geliyorsa, ırak'ta kandil'de aldığımız tedbirler neyse, aynı tedbirleri suriye'de alırız. stratejik müttefimiz abd'nin bu konuda tutumunun netleşmesini beklemek bizim hakkımızdır.

abd dışişleri bakanlığı sözcüsü mark toner (12.02.2016) pyd, suriye'de ışid'le savaşan gruplardan biri

dışişleri bakanlığı sözcüsü mark toner (17.02.2016) ypg'ye desteğe devam edeceğiz.

rte: (17.02.2016) "hani biz koalisyon güçleriydik?"
(meali: cevo hani biz kardeştik

stratejik derinlik dize kadar (18.02.2016) ankarada'daki terör saldırısını ypg yaptı

abd dışişleri bakanlığı sözcüsü john kirby (18.02.2016) ankara'da yaşanan terör saldırısının sorumluları bizim için ucu açık bir soru. ypg'yi desteklemeye devam edeceğiz..

dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu: (19.02.2016) teröre karşı duruşunuzu açıklığa kavuşturun

abd dışişleri sözcüsü mark toner (23.02.2016) türkiye'nin de top atışlarını durdurduğunu görmek istiyoruz. pkk ile ypg arasında bir bağlantı görmüyoruz.

ulan türk filmlerine döndürdünüz be.

- eyyy abd ben mi pyd mi?
+ yaa ayrım yapamammmm
- bir daha söyle ben mi pyd mi?
+ türkiye'ye benim sultanım ama pyd de cariyem.
- bir daha...
+ türkiye'ye duygusal olarak yakınım ama pyd'nin muamelesi iyi.
- bir daha...
+ sen
- yalaaaannnnn söylüyorsuuuuunnnnn!

--- alıntı ---