bugün

burger king

At eti iyi mi kötü mü yine aklımda deli soruların belirmesine sebebiyet vermiş firma.
Öncelikle sözlüğümüzün değerli kafir yazarlarının neden eleştirdiğini merak ediyorum açıkçası. Senin için önemli olan et olması değil mi? Helal-haram kavramının bi önemi yok ki at etine bu kadar takıyosun? Domuz eti olsa ne yazar? Senin için tek ayrım protein-karbonhidrat-yağ olup olmaması değil mi?

Daha sonra sözlüğümüzün imanlı, edepli, nur yüzlü, pak yürekli, ışıl ışıl sözlük yazarlarına sormak istiyorum. Abi at eti helal mi haram mı? Bundan bi kaç sene önce diyanet işleri başkanlığı at etinin helal olduğuna dair fetva yayınladı. Şimdi at etini yemeli miyiz yememeli miyiz?

Sonra alayınıza soruyorum, olum irlandada çıkan at etini Türkiyeye niye mal ediyorsunuz?
Sonracıma, irlandanın et konusunda Helal-haram gibi keskin çizgileri mi var ?

At eti zararlı mı?
En önemlisi de, bi insan niye at keser? Hele hele burger king gibi buram buram emperyalizmi ciğerlerinizde hissettirecek bir firma niye keser? At denen hayvanın fiyatı iyisinde 10 rakamlı(trilyon),kötüsünde 9 rakamlı(milyar), hiç bi boka yaramayanında bir sığırdan kat kat fazlası fiyatlar konuşuyor.
Hadi eşşek kesse neyse de at pahalı olm.
Hadi hepsini geçtim, tavuk menü yiyenle be uğraşıyonuz amk. Onunki de martı eti zaten.

Not: O diil de, 1.5 aydır diyetteyim. Burger kingi özlemişim lan ben. Şuan canım çekti. Olsa da at eti yisek.