bugün

dr

2. kez aldığım aynı kulaklık gene 1 ay tedarik sürecinde kaldı. kargomu da yurtiçi kargo şubesinden bana telefon ile ihbar edilerek oradan almak istediğimi oradaki hem kutucuklarda hem de not kısmında söyledim. 1.5 hafta önce gece 11 de kargonuz gönderildi diye mail geldi. ama ne gariptir siteden kargomu takip edemiyorum, kargo no yok. neyse ben ararlar diye beklerken arayan eden yok, 3 gün sonra aradım kargo gelmiş. baktım saat 5 ertesi gün gitmek daha uygundu çünkü 5 te kapıyorlar. ertesi gün sabahtan gittim. ne göreyim iade gitmiş. ne arayan ne soran var. kafalarına göre kargolamışlar, kafalarına göre iade etmişler. herkes işgüzar. hem yurtiçi kargo eskisi kadar iyi değil, hem de d&r. d&r müşteri hizmetlerinin %85 montofon ve mal. iş bitiricilik sıfır. mesela sipariş kodunuz yoksa hiçbir şey yapamıyorsunuz. mail adresiniz, kullanıcı adınız falan hiçbiri bir boka yaramıyor. ne boka yarayan bir sistemleri var bilmiyorum. bu dr den son alışverişimdi. yarak kürek bir yer olmuş. bir boka yaramıyor. kesinlikle tavsiye etmiyorum. illa alacaksanız gidin mağazasından alın. internetten sipariş tamamen insanı mağdur etmek üzerine kurulu.