bugün

spiritüalistlerin kuantum fiziğini godoş etmesi

önüne gelen spiritüalizm kitabında muhakkak kuantum fiziği kelimelerinin geçmesiyle açıklanabilecek durum.

zaten bir metafizik, bir de kuantum fiziği. resmen her boku buna bağlar oldular. öyle ki artık kuantum deyince insanın aklına evrenin übersonik sırrı geliyor, the secret geliyor, quija tahtası geliyor, düşünce gücüyle adriana lima'yı sikmek geliyor.

amaç ne peki?

söyleyeyim. baktılar kanıtlanamayan, gözle görülemeyen inanışları artık millet takmıyor, öyleyse buna bilimsel bir kılıf takalım da şanımız yürüsün dediler. küsüratlı sallayayım da salladığım anlaşılmasın gibi bir şey. olum benim mi vizyonum dar, yoksa atom altı parçacıklara düşünce gönderip zengin olacağını sananların hayal gücü mü çok geniş valla bilemiyorum. heisenberg görse ızdırabından atom fiziğine de profesörlüğe de lanet olsun deyip kendini metamfetamin yapmaya verirdi.

yapmayın amk, etmeyin.

(bkz: gerçek kuantum bu değil)

not: bu konuyu daha önce ekşi'de görenler hemen çalıntı deyu üstüme çullanmasın zira orada da başlığı açan bendim. sonra entryleri yok edip buraya hicret edince bu gariban serzeniş de internetin bir köşesinde yaşamaya devam etsin dedim.