bugün

gençler

bi sik olmaktan kastın ne olduğuna bağlıdır , köylerle beraber nüfusu 30.000 olan bir ilçede yaşıyorum , bizim ilçede bu oran %10 ev %0 avm çünkü yok amk %90 kahveler şeklindedir , ben o %10 luk kesimin içindeyim , sosyalleşmiyorum da açıkçası böyle sözlük-cs falan takılıyorum gün boyu , %90 lık kesime yani sosyalleşenlere bakıyorum en kötü sigara+içki var , biraz daha bunları aşan ot çekiyor , bonzai falan da dolu zaten , çoğunun en az bir vukuatı var , sicilleri temiz değil , çoğu günlük yevmiye ile hayatını döndürmeye çalışıyor , benden 1 yaş küçük bir arkadaşımın 2 çocuğu var , 3.700 tl adli para cezasını ödeyemeyediği için içeri girecek polisten tırım tırım kaçıyor , anaları babaları yaka silkmiş durumda

ulan kendime bakıyorum , tamam gezip tozacağım arkadaşım yok , tam bir asosyalim ama itibarıma bakıyorum bunlardan kat kat fazla , yani 30-40 kişilik belediye personeline el öptüren belediye başkanı bana el öptürmüyorsa , herkes odasına girerken el pençe divan dururken hiçbirinin yüzüne bakmazken ben gittiğimde ayağa kalkıp elimi sıkıyorsa , kaymakamı emniyet müdürü savcısı hakimi jandarma karakol komutanı yani küçük ilçede protokol sayılabilecek herkesle bire bir muhabbetim varsa ve hepsinin telefonları bende mevcutsa , kusura bakmayın da ben bu hayatı tercih ettiğim için mutluyum

siz kahvede sosyalleşip kelebek sallayarak bi sik olduğunuza kendinizi inandırabilirsiniz , fakat bi sik olan ben ve benim gibiler ne yazık ki gençler , gözünüzü açın , hayat bi as papaz kız şeklinde harcanacak kadar basit değil , hayatınızı boşa harcamaya meyilliyseniz gidin bi banka soyun , parayı da ananıza babanıza kardeşinize falan verin en azından onların hayatını kurtarın