bugün

megolaman

sürekli kendisinden bahsedenlerdir...

hayatin katlanilmaz yuzunu gozler onune seren insan tipi. genellikle kadinlarda rastlanir hic de $a$irtici olmayarak... biz erkeklerden de cikar bu moronlardan tabii de.
bu gibi insanlar ile konu$mak da konu$tuklari ortamda bulunmak da cok zordur. havadan sudan giderken konu birden kendisine geliverir. yandiniz:
"-.... ya ya,.... bu sira pek bi artti gene bu grip hastaligi, herkes yatak do$ek!"
"-evet ya. ben de oldum. gecen ay vallaha bir ay yastiktan kaldiramadim ba$imi, boyle salak gibi. doktara goturdu tuncer, doktor dedi: "-aaaa, ben boyle $ey gormedim, ay benim gribim bile bir garip cikti, ayyy inanmiyorum. bir de gecen yil benim annem de olduydu, vallahi 4 ay....."

nedense bu insanlarin bunyeleri, karakterleri, anneleri, babalari, arkada$lari cok ozeldir. hep garip olaylar bunlarin ba$ina gelir:
"-a, olmaz boyle $ey, inanmiyorum, deli gibi bi$ey. adam yana$ti ortakoy'de yanima, zevzek zevzek yapi$kan, vallaha sariyer'e kadar geldi pe$imden, olmaz boyle $ey..."
"-benim bir arkada$im var, taner diye, ay brad pitt'in aynisi, inanilmaz da gitar caliyor, yok boyle bi$ey."

ali$kanliklari, ya$amlari hep ba$kalarina da ornek olmasi icin icat edilmi$ bilgece detaylar ile doludur ve bunlari payla$maktan cekinmezler:
"-yazin kizartma iyi olur valla...."
"-aaa bak ne diycem kizlar. bizim evde kizartma yapilmaz, daha dogrusu bildiginiz yag ile yapilmaz. misirozu yagi var ya, kizartmayi onla yapin, hele bir de patlican da varsa bir guzel olur ki, ufffff, ufffff. bak benim ananem anlattiydi rahmetli, zaten cok iyi yemek yaparmi$, me$hurmu$ mahallede...."

sanirim anladiniz bu igrenc tipleri... tek hevesle anlattiklari $ey kendileri ve cevreleridir.
eeeee;

"kucuk beyinler ki$ileri, orta beyinler olaylari, buyuk beyinler fikirleri ve sistemleri tarti$irlar"
dogrudur.