inci

az önce uzun zamandır girmediğim inci sözlüğe girdim. amacım yıllar önce burada neden saatlerimi geçirdiğimi öğrenmekti. ama girdiğimde kafamdaki sorular yerini çok daha derin sorulara bıraktı. başlıklar değiştikçe düşünceler derinleşti. ama biri vardı ki, aşağıya indikce atılan yeni entryleri gördükçe kafamda yıldırımlar çarptırıyordu. konu basitti. babanın kirayı ödeyemediği için ev sahibine söylediği özür kelamları... ev sahibi de sözlük yazarı bir şerefsiz. bu şeref yoksunu soruyor ne yapayım? ahlaksızlarda hemen entrylere başlıyorlar. 'suriyeliyse kızını al, göt caps bekliyorum. ' 'karısını iste panpa' 'dışarı at fakir o.cocuklarını' türünden onlarcası. lan dayanamadım kapattım hemen sayfayı. bu hayvanlar empati kuramazlar mı? işsiz bir adamın çocuklarının dışarıya atılma duygusu karşısında neler düşünebileceğinı, acizliği, yetersizlik duygusunu düşünemiyor mu bu hayvan türleri? Mizah mı yaptıklarını sanıyorlar ki acaba? daha da uzatmıyayım korkuyorum yazarlar benimde vicdanını kullanmayan bir evladım olursa diye! allah cümlemizi ıslah etsin diyerek bitiriyorum.