bugün

brugge

Konaklama: Interrailci veya Bruksel tarafindan trenle geliyorsaniz merkez istasyonun orda Ibis Budget' ta kalin.

Lavabonun odada olmasini sorun etmeyin, kucuk temiz ve bavul tasimaktan yorulmadan sehrin tadini cikarin.

Ulasim: Paris' e gececegim gun tren calisanlarinin grevde olmasi sebebiyle, otobus gisesinin gorevlisinin bize sundugu alternatif yolu yaziyorum. Alternatif yolun otobus numarasi, inilecek durak listesinin, peron numarasinin ve otobus saatlerinin ciksini da verdigi icin kolayca anlayabilirsiniz. En kotu kagidi gosterip birilerinden yardim alirsiniz.

Bu yolculuk Belcika- Fransa sinirindan yuruyerek gecilerek, Fransa' nin Lille sehrine ulastiktan sonra trenle devam eder.

Brugge tren istasyonunun yaninda yer alan otobus duragindan 74 numarali otobuse binerek, yaklasik 1 2 saat sonra " Roeselare " duraginda iniyorsunuz. Oradan 55 numaraya binerek Menen sehrine gidiyorsunuz.

Burada indikten sonra Fransa sinirindan yuruyerek gececeksiniz, biraz yurumeniz gerekiyor. Civardan yardim alin. Fransa sinirindan gectikten sonra Lille otobusune binecek ve Lille tren istasyonunda ineceksiniz.