bugün

gameshow

mac döneminde o zamanlar bilgisayar sahibi olmanın yakınından bile geçmeyen; bilgisayarı aldıktan sonra da menejerlikten başka hiçbir şey oynamayan bendenizi bile kendine müptela kılmıştır. henüz a-5 ken fakat renkli baskıya geçtikten sonra bir tanıdığımın kendilerinden devamlı övgüyle bahsetmesi üzerine "ver abi bi de ben bakayım neymiş bu" demek suretiyle bu dergiyle tanışılmış; sonra sahibi kamer bilgisayarın komşum olması münasebetiyle fotokopi olarak çıkanlar haricinde bütün eski sayılara erişmiş; afiyetle tüketmişimdir. mac den sonra bitti denemese de ciddi lezzet kaybına uğramıştır, çünkü mac sadece kendi köşesinde yazan bir adam değil dergiye tadını veren o resimaltı yazıları olsun ne bileyim haberler olsun bunları kendine has üslubuyla döktüren kişidir. mac'ın ayrılması niçin gerçekleşmiştir bu kendi iç sorunlarıdır ama benim gibi bu dergiyi oyun dergisi değil bir mizah dergisi olarak alanlar için büyük bir eğlence kaynağı ortadam kalkmıştır o dönemde. bu gameshow'daki diğer kişilere haksızlık sayılmasın; sadece mac, bana göre üst düzey bir mizah anlayışına ve yazı yazma becerisine sahip, üst düzey bir kişiydi bana göre. öyle ki kendisinin hangi ekşi yazarı olduğunu bilsem özel olarak oturur onu takip ederim mesela. ben hala not enough serkan'ın gözlüğünü çaldırmayı nasıl başardığını merak eden bir kişiyim dersem bu dergiye olan gönül bağlılıyım da biraz olsun anlaşılır sanırım. bugün ise gameshow, hayatımın 3-5 nostalji unsurundan biri olarak gönlümdeki yerini muhafaza etmektedir.
güncel Önemli Başlıklar