bugün

dumur olaylar

regulus'un evin kombisi bozulmuştur, aylardan ocak, ankaranın soğuğu evi donduruyor. kombi daha önce de böyle bir arıza yaptığından ama 1 saate kendi kendine düzeldiğinden regulus takmaz bozulduğu gibi yatar. sabah kalktığında donmuştur, biraz kombiyi kurcalar. imkanı yok çalışmamaktadır. hemen servisi arar ama ulaşamaz. zaman okul zamanıydı. gittim dersime napayım. döndüğümde ev resmen sokak gibiydi. kediler kıyafetlerin arasına sinmiş devamlı uyuyorlardı. o gece kat kat giyinip yattım. ertesi sabah servisi aradım gelicez dediler ve tabii gelmediler bütün gün evin içinde dona dona bekledim. bu arada suyu da kullanamıyorum tabi o daha soğuk. kedileri de alıp bir arkadaşa gitmeyi düşündüm ama son bir gece daha kalmaya karar verdim. sabah kapı çalındı. bir baktım servisten gelmişler. uu bir sevinç ben de, hemen geçtiler kombinin başına iki kişi, kapağını sökmeye başladılar. ben de kediler ayak altında gezmesin diye onları içeri götürdüm, kapıyı kapadım ve geri geldiğimde adamlar tekrar kapıya yönelmişti. ne olduğunu anlamadım. ama kombiden harr harr şeklinde yanma sesi geliyordu. ben şaşkınlıktan ne olduğunu bile soramadan uzattıkları kağıdı imzaladım ve 10 ytl de servis parası verdim. ancak onlar gittikten sonra baktım faturaya. faturanın üzerine yazdıkları açıklama kısa ve netti; gevşemiş kablo yerine oturtuldu.