bugün

halep i alamayan bilal erdoğan ın intihar etmesi

olası suriye savaşında yaşanabilecek ve nesilden nesile anlatılabilecek kahramanlık hikayesi.

buyrun;

o gün tanklarımız sınırımızı geçmiş, topçularımız suriye ordusu'nun son direniş noktalarına bombalar yağdırmaktaydı.
gaziantep valiliğinde babacığının elini öpen bilal erdoğan komuta ettiği mekanize tümeni ile birlikte "şehit halep" i almak için yola koyuluyordu.

-uğurlar olsun evladım.
+hakkını helal et babacığım.
-kaç saatte girersin halep'e?
+anlamadım babacığım.
-halep'i kaç saatte alırsın evladım?
+3 saatte babacığım, 3 saatte sıfırlarım.
-hadi allah muvaffak etsin oğlum.
+amin babacığım, ben gidiyorum babacığım.

evet, bilal oğlan böylece yola koyuldu.
herhangi bir direnişle karşılaşmadan halep önlerine kadar geldi.
pilotlarımız halep'i bombalamış, taş üstünde taş bırakmamıştı. fakat, gaziantep'ten yola çıkmasının ardından tam 2 saat 50 dakika geçen bilal'in tankı halep'e 5 kilometre kala birden istop etti.
marşa basıyorlar çalışmıyordu. bilal yanındaki çavuş'a dönerek "hadi inin de ittirin bir vurduralım" dedi, çavuş ve tanktaki diğer 5 personel gülmekten yerlere yatmıştı.
bu arada bilal oğlan saatine baktı. verdiği sürenin dolmasına sadece 5 dakika kalmıştı, tüfeğini omzuna alarak halep'e doğru koştu...
bu arada süre dolmuştu, bilal'in telefonu çaldı. arayan babacığıydı.

-oğlum neredesin?
+halep'e varmak üzereyim babacığım.
-hmm, 3 saat oldu da merak ettim. girdin mi halep'e, aldın mı halep'i.
+anlamadım babacığım.
-halep diyorum, aldın mı?

bilal birden durdu.
verdiği sözü tutamamıştı, bu arada zaman sıfırlanmıştı. bu utanca daha fazla dayanamadı.
babacığına verdiği sözü tutamamıştı, telefonu babasının yüzüne kapattı ve reza zarrab'ın savaş öncesi hediye ettiği altın kaplamalı tabancasını şakağına dayadı, kelime-i şahadet getirerek intihar etti.

bu arada bilal tam intihar ettiği sırada, bilalin indiği tank yanına yanaştı, çavuş ve personel tanktaki yedek mazot bidonlarından yakıt doldurmuş yollarına devam etmişlerdi. bilal'e gülmekten, yedek mazotları olduklarını söyleyememişler, bilal'i boş yere kaybetmelerine üzülmekteydiler.

işte tarihimiz böyle kahramanlarla doludur.

çiğiltepe'yi 10 dakika geç aldı diye utanarak intihar eden reşat çiğiltepeler, halep'i söz verdiği zamandan 5 dakika geç alan bilal erdoğan'lar...

bu kahramanlar oldukça türk ilinin, türk milletinin töresini kim bozabilir ki?

bir başka destansı kahramanlık örneği için;
(bkz: sümeyye erdoğan ın cepheye silah taşıması)