bugün

anahtar kelime

özgün makale yazanların kullanması gereken bir şeydir. basitçe şudur; mesela 'yay burcunun genel özellikleri' konusunda uzunluğu 200-300 kelime olan bir yazı yazacaksın. yazının içinde o ifadeyi 2 kere geçirmen gerekir. 'limonun faydaları' konusunda yazıyorsan o geçecek 2 kere, 'yerebatan sarnıcı' konusunda yazıyorsan o geçecek. yazının uzunluğu arttıkça anahtar kelimenin yoğunluğu azaltılır. 200-300 kelimede 2 kere kullanırsın ama 800-900 kelimede 6-7 kere kullanmazsın. 4 olabilir sanırım, ben olsam 4'ü geçmem.

anahtar kelimenin aranma hacmi olan bir kelime olması önemli tabii, onu arama motoruna konuyu yazarak kolayca tespit edebiliyorsun. bir konuyla ilgili en çok aranan kelimeleri araştırabildiğin yerler de var ama ben oraları bilmiyorum. öğrensem iyi olur. başka şeyler de var aslında. bir konuyla ilgili fazla aranmayan, aramalarda milyonlarca örneği olmayan bir anahtarı kullanırsan yazdığın yazının yükselme şansı artar. kelimenin rekabeti düşük olduğundan. 'siyah elbise'de rekabet daha geniştir, 'kısa kollu siyah elbise'de daha düşük; bir de bu var.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar