bugün

gemiler

teomandan, çok daha önce , gitarist - şarkıcı orhan atasoy abimizin içli içli okuyup da, dinleyenleri mest ettiği, rüyalar adlı ünlü parçası ile bildiğimiz ercüment vural'ın düzenlemesini yaptığı, çalan hemen hemen her enstrümanın içinize, iliklerinize kadar işlediği, vurucu çarpıcı, ''senden ya da benden'' farkı olamayn muhteşem klibi de, umur turagay tarafından çekilmiş, klasikler arasında çoktan yerini almış, önce orhan atasoy sonra da teoman şarkısı.

küçükken, ara sıra denk gelirdim de, bilmezdim ''ne yapıyo la bu karı'' diye, adamı gördüm mü klibinde. baştan karı olan dam, sonradan da adama dönüşüp de, donuna kadar soyununca derdim ki, ''ahanda şinci çıkaracak malafatı''. yine de her şeyin farklı ama, birbirinden farksız biçimde tasviredildiği böyle bir hoş klip daha sonraları görmemiştir herhalde, türk klipleri ve de sanatçıları. bizden farksız, senden ya da benden farksız, herkesi içine çekebilen, herkesin baş rolünü rahatlıkla oynayabileceği bir klip... şimdilerde ise, bilgisayarım köşe başında, sıkıntılı anlarımı süslemek amacıyla indirilmiş, açılıp efkarlandıracağı günü beklemektedir.