bugün

fatih terim

yabancı kontenjanı konusunda aziz yıldırım istemediği için geri adım atmayan tff'nin teklif götürdüğü imparator.

son iki yıldır tff ile g.saray arasında yaşanan sorunlar herkes tarafından malum... demirören'in kim olduğu, o koltuğa nasıl ve ne şekilde geldiği, tarzı, vizyonu, misyonu da herkes tarafından malum.

işin bir de siyasi baskı kısmı var ki dillere destan, söylemeye gerek yok.

eee bir de fatih terim'in milliyetçi tarafı var ki benim kafamda %1'lik bir soru işareti varsa onun da sebebi bu.

yani parçaları birleştirmek istemiyorum ama sadece "fatih terim, 2 yıldır yaşanan bunca taş koyma operasyonunu, 2 yıldır verilen emeği hiçe sayıp galatasaray'ı bırakmaz" diyebiliyorum.

bu içsel bir öngörü... ancak durum çok ciddi.

yani şunu diyorum; demirören yabancı kontenjanı konusunda bile aziz yıldırım'ın istediğini yapıp, tüm kulüplerin isteklerini yok sayan biri ve milli takımın başına geçireceği adam için aziz yıldırım'dan icazet almamış mıdır?

almıştır değil, bizzat icazeti veren kişi ya aziz yıldırım'dır ya da siyasettir...

ama terim gitmez!

bu oyuna gelmez!

edit : ben bu entry'i girerken fatih terim açıklama yapmış... allah'ına kurban olurum senin hocam! imparatorum!

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/17693.php

edit : teklif değil bu, istek! bizzat recep tayyip erdoğan'ın isteği... bunu suat kılıç bile açıkladı. kaldı ki, fatih terim ile bu konuyu görüşen ilk kişi kim? göksel gümüşdağ değil mi? o kim? tff eski yöneticisi, tayyip erdoğan'ın akrabası.