bugün

okyanus

bursa'da üniversiteli gençliğin bol bol takıldığı, özellikle pidelerinin vasatın üzerinde olduğu, aşağıdaki diyaloğu yaşadığım, kasada sarışın bir kadının bulunduğu,''idare edecek'' düzeydeki pide, lahmacun ve bilumum kebapları yiyebileceğiniz, heykel civarındaki mekan.
(pideler yenmiş, muhabbet, geyik almış götürmüş, sıra parayı ödeme sırasına geldiği için, yavaşça kasaya doğru yaklaşılmıştır, özellikle arkadaşlar arasında önce yemek sonra da tatlı yemeye gitmek makbul olduğu için bu mevzuda kısa bir diyalog geçmiştir)
-evet sizin de 7 milyon 250 bin lira(ytl'ye geçmemiştik..)*
-hadi faideli sen de öde de, tatlı yemeye gidelim..
-tamam ben de verip geliyorum, siz çıkın bekleyin beni..(kasada oturan kadın,tatlı muhabbetini duymuş, kendileri de nereden alıp da sattıklarını bilmediğim şekilde tatlı satmaktadırlar)
-ama bizden tatlı yemiyosunuz olmaz ki..hemen size zahmet arkadaşlarınızı da çağırıverin de şimdi tatlıcıya kadar zahmet etmeyin..
-yok sağolun, biz hallederiz..
-aa ama siz hiç okyanusun keşkülünü yediniz mi..
-benim hesap ne kadardı?
-tatlı da yerseniz,9 milyon..
-yok ablacım, istemiyorum tatlı matlı,sen kes fişimi,sinirlendirme..(o arada buz gibi bir hava yaşanmış,sinirlendiğinde hulk abisi kadar deli olamasa da bendeniz, feci şekilde kendisini kaybetmektedir. o sırada da, kadının acizane bir biçimde,kasada,kafasına ya iki tane yumruk ya da sırtımdaki çantayı yemeyi de beklemesi bana güç verirken,kazayı zar zor atlatmış,bir dahaki gidişimde, tatlı mevzusuna dalmadan oradan parayı bastırıp hemen uzaklaşmışımdır)
güncel Önemli Başlıklar