içki içmek haramdır

haram kavramını bilen her mahlukun katıldığı gerçek.
bizim dinimiz 5 şeye çok önem vemriştir. Akil, sağlık, mal, ırz ve dindir. bunları köreltecek herşey haramdır.

kutsal kitabımız kuran-ı kerim'de

"Ey iman edenler! içki (hamr), kumar, dikili taşlar ve fal okları Şeytanın işlerinden bir pisliktir" (el-Mâide, 5/90)
şeklinde ifade edilmiştir.

yahudilerin kutsal kitabı tevrat'ta ise

"Ve Rab Hârun söyleyip dedi: Sen ve seninle beraber oğulların, toplanma çadırına girdiğiniz zaman, ölmeyesiniz diye şarap ve içki içmeyin, nesillerinizce ebedî kanun olarak, tâ ki, kutsalla, bayağı şeyi ve murdarla temiz olanı birbirinden ayırdedesiniz" (Tevrat, Levililer, Bab, 10, A. 8, 9-11)
şeklinde ifade edilmiştir.

incil'de de bu konu böyle belirtilmiştir.
"Onlar yemek yerlerken, isa ekmek aldı, şükran duası edip parçaladı ve tâbilerine verdi ve dedi ki: Alın, yiyin, bu benim bedenimdir. Ve bir kâse şarap alıp şükretti ve onlara vererek dedi ki, bundan içiniz. Çünkü bu benim kanım, günahların bağışlanması için birçokları uğrunda dökülen ahdin kanıdır. Fakat ben size derim: Babamın melekûtunda sizinle taze olarak onu içeceğim o güne kadar, ben asmanın bu ürününden artık içmeyeceğim" (incil, Matta, bab, 26, A:26-29, Yuhanna, A:30:vd.)

yani içki üç büyük dinde de içki haramdır.

cahil insanlarımız "hristiyanlıkta ve yahudilikte içki haram değildir. sadece müslümanlıkta haramdır" gibi sözlerle sapkınlıklara girmişler. allah hepsini ıslah etsin.