bugün

her şeyi bilen başbakan

ne yazık ki ülkemizin başbakanıdır.

herkesin hiç itiraz etmeden katıldığı bir önerme vardır: "her şeyi bilmek asla ama asla mümkün değildir." oysa bizim sevgili haşmetlümüzün bilmediği konu yok. geriye dönüp şöyle bir bakalım.

meteoroloji : belediye başkanı iken istanbul'da yaşanan kuraklık ve sonucunda yaşanan su sıkıntısını çözmek için "yağmur bombası kullanalım." diyen uzmanlara itiraz ederek " yağmur duası yapalım." demiştir.

mimari : gezi parkı ve akm'yi yıkıp barok tarzı bir opera binası ve topçu kışlası yapacağız.

askerlik : " askerlik yan gelip yatma yeri değildir."

tarih: " dersim'de yaşanan acıları kabul ediyor ve özür diliyorum. dersim'de yaşananları nereden mi biliyorum, necip fazıl kısakürek'in bir devrin din mazlumları adlı kitabından." oysa necip fazıl ne tarihçidir; ne de bilimadamı. kumarbaz, laf ebesi bir şairdir.

saygı : " ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok." (12.5.1994 hürriyet)

denizcilik : gemi vaaaar; gemicik var.

ticaret : " ben ülkemi pazarlamakla mükellefim."

ekonomi : " kriz bizi teğet geçecek."

hukuk: " imamlar da nikah kıysın." (9.5.1995 milliyet)

uluslararası hukuk : " bugüne kadar izlediğimiz politikalar olmasaydı Kıbrıs'da işgalci duruma düşer, ilgili devletlerin Kıbrıs'dan çıkın demeleri halinde kuzu kuzu Kıbrıs'ı terketmek zorunda kalırdık."

sosyoloji : " türk değil türkiyeli olmayı öğrenmeliyiz."

halkla ilişkiler : " ananı da al git."

demogoji : örneğe gerek yok kralıdır. bizler liseli ergenler iken demirel'e kızardık. oysa tayyip efendi demirel'e rahmet okutuyor.

din : "çok şükür bizim arkamızda cenab-ı hak var. onların arkasında böyle bir kuvvet var mı? yok..."

medeniyet :" yeşil (kaldırım rengi olarak) medeniyettir." (25.6.1994)

eğitim : " bütün okullar imam hatip yapılacak." (17.9.1994 cumhuriyet)

terbiye : " haddinizi bilinnnnn, edepsizler."

çobanlık : " iki koyun gütmemiş." anlaşılan kendisi çok koyun gütmüş.

daha uzaaarrr gider bu liste ama o zaman kimse okumaz.
güncel Önemli Başlıklar