bugün

chp ve mhp nin iktidar olmak istememesi

muhalefet olmaya, sadece eleştirmeye alışmalarındandır.
iktidar olmak icra makamı olmaktır. yapamktır. üretmektir.
her iki partinin genel başkanına bakıldığında daha muhalefet görevini bile layıkıyla yerine getiremediklerini ve bu halleriyle iktidara aday olmadıklarını görüyorum.

akp iktidardayken bile sizlere muhalefet yaparken, yapamadığı / yanlış yaptığı her şey için sizleri suçlarken, sizler ise yaptığı yanlışlarda iktidarın üzerine gidemediniz! olaylara ağırlığınızı koyamadınız. işte bu sebeple basın akp ye 1 saat ayırırken sizleri 5 er dakika ile geçiştiriyor. sonra yandaş basın diye ağlıyorsunuz ama hiç iğneyi kendinize batırdınız mı? söyledikleriniz insanları heyecanlandırıyor mu? sizleri "umut" olarak görüyorlar mı diye düşündünüz mü?

işte bu nedenle akp den sıkılan akp liler bile "bize rte haricinde oy verebileceğimiz kimse söyleyin" diyebiliyorlar.

o kadar hata yapmasına rağmen akp niye büyüyor biliyor musunuz? çünkü siz daha büyük hatalar yapıyorsunuz!

bugüne kadar sayfalarca akp yi eleştirdim. eleştirdiğim yazıların önemlileri burada (bkz: the barz/#18577774).
ama artık onlar kadar sizi de eleştireceğim. çünkü ne kadar kızsam da rte şu konuda haklı.
siz varken onlar hep iktidar kalacak!
vatanı satsalar da, teröristi kafamıza çıkarsalar da, sözde ekonomik büyüme altında sırtlarını dış fonlara dayasalar da, ülkeden milliyetçiliği, vatanseverliği, laikliği silseler de, komşularımızla savaşacak noktaya getirseler de, tüyü bitmemiş yetimlerin haklarından rant imparatorluğu kursalar da bu adamlar sizin yüzünüzden iktidar kalacak!

sizler artık gözümde akp sonrasında abd nin altın tepside iktidarı sunmasını bekleyen fırsatçılarsınız! halkçılığınıza da milliyetçiliğinize de atatürkçülüğünüze de inanmıyorum!

(bkz: kılıçdaroğlu ve bahçeli nin ihanete ortak olması/#19897719)
(bkz: kılıçdaroğlu ve bahçeli nin ihanete ortak olması/#19917315)

(bkz: muhalefete öneriler/#18896970)
(bkz: muhalefete öneriler/#19011827)