bugün

şirk dini

lan olum çok şerefsizsiniz harbiden ya diyeceğim vehhabi bozmalarının itikadıdır. bunlar harbiden yalancı ve üçkağıtçı... başka sanatları yok... yalan, demogoji, tırıvırı... halbuki ne kadar açık söyledim, hiç kıvıracak bir yer var mı:

- muhiddin-i arabi kimin dübürüne bakıyormuş, ne çıkarıyormuş, hangi kitabın hangi sayfasında demiş bunu, getir, ben sözlüğü de meydanı da size bırakacağım... getiremezsen sen de bırakacak mısın?

üstelik bunu söylerken, tahminimi de ekledim yanına: bı-ra-ka-maz... çünkü hayatında hiç muhiddin-i arabi okumamışlar. muhiddin- arabi okuyan ve bu türlü kaz kafalı olmayan adamlar, böyle saçmalamaz çünkü... pantesitmiş... lan ne alakası var: muhiddin-i arabi "tabiat" diye bir şey kabul etmez; izafi varlık - gölge varlık der, ne alakası var panteizmle?

koyun sürüsü işte bunlar... abdülhakim arvasi hazretleri şöyle der: allah herkese tesellisini başka türlü verir... bunlar da iki tane akıl fukarasının fikirlerine kapılmışlar, gidiyorlar... lan vahdet-i vücut dersi vereceğim de, harbiden vakit bulamıyorum ya... taayyün-ü evvel nedir, taayyün-ü sani nedir, insani hakikat nedir, muhammedi hakikat nedir, bunları bilmeden kalkmışlar muhiddin-i arabi'ye atıp tutuyorlar.

bir dahaki bölümde, vahdet-i vücut dersi vereceğim, unutturmayın... ama siz bence buna hacet bırakmayın: hadi vahdet-i vücud'a kafanız basmıyor... hawking okuyun; daha kolay anlaşırız.... yoksa gerçekten, ben tasavvufa şirk diyen öküze öküz olduğunu anlatamam... yardımcı, öğretici bişeyler bulun: sizin abilerinizin bu işlerden hiiiç anlamadığı kesin...

bunlar mücessime denen sapık tarikatın çocukalrıdır. ilkel yaratıklardır. allah'ı insan suretinde tasavvur ederler. isimler, sıfatlar deyince kafaları karışır. o yüzden muhiddin-i arabi'ye saldırıyorlar... neyse, ciğerlerini biliyorum ben onların... sonunda bana işi gücü bıraktıracaklar, kendileriyle uğraştıracaklar, o olacak...
.

ama utanmazlık da çok büyük... "mevali" mevali ne saçmalıyorsun diyorum... "arap olmayan müslümanlar" diyor... terbiyesizliğe bak: emevilerin arap olmayan müslümanlar için kullandığı kavramı getiriyor buraya... "ikinci sınıf müslümanlar"... peki sen arap mısın, mevali misin diyorum, tık yok... peki muhiddin-i arabi'nin "mevali" olduğunu nereden çıkardın, bildiğin arap lan o diyeceğim, bakalım ne diyecekler...

bakın: bunların islam mislam demeleri palavradır. bunlar bedevi milliyetçisidirler. arap müslümanlar tam, arap olmayan müslümanlar eksik diye düşünürler... bu düşünce, oryantalizmin bir parçasıdır. ingiliz emperyalizmi tarafından,işgal altındaki mısır'da üretilmiştir. abduh adında bir ingiliz ajanı tarafından mısır'da yayılmış, ondan reşid rıza adında bir başka ingiliz ajanı tarafından alınmış ve geliştirilmiştir.

selefi vehhabilik, arap ırkının üsütünlüğü ideolojisidir. islam adına ahkam kesmelerine aldırmayın... bunların amacı, ingilizlerden öğrendikleri gibi, arap ırkçılığıdır. utanmaz, "mevali" diyor bize, görmüyor musun: yani, "arap değil", yani "azatlı köle"... bu jargonun mucidi de napolyon'dur.

napolyon mısır'a çıktığı zaman bildiri dağıttırır: "sizi asırlar süren mevali işgalinden kurtarmaya geldik!" bunların tohumları burada atılmıştır. islam birliğini parçalamak için... ve yüz yıldır da suriye-mısır-ürdün-suudi arabistan dolaylarında "islam" adı altında öğretilmektedir...

utanmaza bak ya, mevali diyor... hatta safevi falan diyor... lan safeviler mi astı sizin şeyhi beyazıt meydanında? işin kötüsü ne biliyor musun: bunlar muhiddin-i arabi'ye ve tasavvufa bakışta şiilerle aynı kafada... harfi harfine aynı şeyleri söylüyorlar: çünkü kafaları basmıyor ve aynı oryantalist kaynaklardan öğreniyorlar... islamı islam dışı çevrelerden öğreniyorlar...

mevlana moğol ajanıymış... başka atacak bok bulamamışlar, şuraya bak... lan mevlana öldüğünde, bütün anadolu kıyama durdu lan; mal herifler... ama ben kimin ne ajanı olduğunu da iyi biliyorum... beyazıt meydanında görüşüceez!