bugün

darty

en pahalı ürünü satıp, "daha ucuzunu bulursanız çikolata veririz" diyen tatlı su kurnazı elektronik zinciri.
bir bakkal düşünün ki 100 liralık ekmeği 120 liraya satsın ve bunu fark edip bakkala dönen müşteriye kusura bakma deyip özür dilemek için çikolata ikram etsin, ve 20 liranızı iade etmeyip yerine bir şey al diye tuttursun...
"fark etmeyenlerin, fark edip de geri dönmeyenlerin 20 liraları nerede bilader" diye sormaz mısınız?
"ben geri kalan 20 liramı burada harcamak istemiyorum, paramı geri ver" demez misiniz?

birçok insan aldığı 100 liralık saç kurutma makinesindeki 20 liralık farkı aramıyor, dönüp bu 20 lira daha pahalı verin çikolatamı demekle uğraşmıyor, uğraşamıyor. taşrada oturan birisi, darty'e gelip bir ürün alıp kendi kasabasına döndükten sonra bunun nasıl peşine düşsün? o insan için "en ucuz firma darty, çünkü reklamında öyle söylüyor". yalan! geri gelse ne olacak? buyrun 20 liralık hediye çeki !

açıkça fark etmiş bulunuyorum ki piyasadaki muadilleri içerisinde tartışmasız en pahalı firmadır. küçük aletlerden tutunda beyaz eşyaya kadar... hangi yüzle en ucuz fiyattan bahsederler?