bugün

grand ekinoks

genelkurmay'a "pkk'yı neden bitirmediniz?" diye hesap sorma cüretinde bulunmuş yazar.

türk ordusu askeri olarak çok ama şok fazla şey yapmıştır. ancak bu yazar arkadaşımız, maalesef, gayrinizami harp denen olgunun, ne olduğunu bilmemekte dahası gayrinizami harbin sadece askeri bir harp olmadığından da bihaber... bu arkadaşımızın dogmatik şekilde bağlı olduğu başbakan, talabani türkiye'yi alenen tehdit ettiğinde, "dili sürçmüştür sanıyorum, düzeltecektir diye umuyorum" demiştir... barzani tehdit ettiğinde yine aynı cılız açıklamalar... terörün yuvası kandil dağı'dır, kandil dağı'na operasyon için de hükümetin bir tezkere hazırlaması ve tbmm onayına sunması gerekemektedir... ırak'a öyle elinizi kolunuzu sallaya sallaya giremezsiniz... ki; asker ırak'ın kuzeyine bir operasyon gerekliliğini açıkca deklare etmiş bunun da siyasi karar mekanizmasına bağlı olduğunu belirtmiştir... akp hükümeti, askeri operasyon için gerekli hukuki süreci tamamlayıp, tsk'ya görev verdi de tsk yerine mi getirmedi?

peki; içişleri bakanı akp diyarbakır milletvekili abdülkadir aksu, pkk konusunda bugüne kadar ne yapmıştır? akp içinden olduğu için kendisi oldukça engin bilgilere sahiptir... keza, emniyet teşkilatı da bir güvenlik kurumudur ve şehirlerdeki hücreleri ortaya çıkarmak da emniyet kuvvetlerinin görev alanındadır. aynı şekilde, miting ve gösterilerde pkk bayrakları sallanırken, apo posterleri kol gezerken akp hükmetinin içişleri bakanı ne gibi bir işlem yapmıştır, emniyet kuvvetleri ne yapmıştır, gereken takibat gerçekleşmiş midir? şimdi kendisi hükümetin icraatlarını çok iyi bildiği için soruyorum, akp hükümeti 2002 yılında göreve geldiğinden beri pkk konusunda ne yapmıştır? eve dönüş yasasında dağdan 1 tane militan inmemiştir... kandil dağı'ndaki militan sayısı her geçen zaman artmaktadır... diyelim ki; tsk, pkk konusunda hiçbir şey yapmadı, peki sorarım, akp hükümeti ne yaptı? grand ekinoks'ta bir gram objektif bakış açısı varsa, pkk konusunda akp'ye gereken eleştiriyi yapar... eğer "yok arkadaş ben bunu söyleyemem" derse de takdir sözlük ahalisinidir...

son olarak; kendisine tavsiyem, bilmeden konuşmaması, partizanlığı siyaset zannetmemesidir...