bugün

fenerbahçe

tüpçünün onca ısrarı ve yönlendirmesiyle yumuşatılan etik kurulu raporunda bile hakkında şike / teşvik yapmamıştır denmemektedir. hatta 8 maçla ilgili şike / teşvik teşebbüsü var denmiştir. suç var ama ceza yok durumu ortaya koyulmuştur. üstüne namusumuz dedikleri cas davasından feragat etmiştir. (bu davayı ayrıca uefaya açmışlardı, hani şu "uefayı çok ciddiye almayın, sonuçta bir dernek" dedikleri uefaya)

tüm bunlara rağmen, bazı fenerliler hala daha pişkinlikle etrafta gezmekte, aziz maskelerini çıkaramamaktadır. birazcık gözlerinizi açıp camianıza bu lekeyi süren yöneticilerinizden ne zaman hesap soracaksınız merak ediyorum. fenerbahçe camiası büyük bir camiadır, fenerbahçe taraftarı da büyük bir topluluktur. şikeyi yapan fenerbahçe taraftarı veya camiası değilken nedir bu yüzsüzlüğü, suçluyu, ahlaksızı savunma anlayışınız ? siz savundukça, siz aziz maskesi taktıkça, siz etrafa tehditler savurdukça bu yöneticilerle aynı kefede değerlendiriliyorsunuz. yeter artık, kendinize gelin. siz suçlu değilsiniz, sizi kullanan yöneticiler suçlu. bırakın cezalarını çeksinler. siz neden ceza çekiyorsunuz ? takımınıza verilecek bir ceza 1000 yıllık yüzsüzlük - pişkinlik - ahlaksızlık lekesinden iyidir.

ama kime söylüyorum ki ben bunları.

http://www.youtube.com/watch?v=AiS6yDlzbNk#!