bugün

kürdistan

artık "vatan-millet-sakarya" edebiyatını bırakıp, şartlar önümüze konmadan evvel planlayıp hazırlıklı olmamız gereken durumdur.

kürdistan herşeye rağmen kurulacaktır.
"kurulmasın" yahut "olamaz" diye diretmek en çok türk evladına zararı dokunan bir mantıksızlıktır.

şimdi şartları düşünüp bir doktrin hazırlamanın, ileride de karşımıza çıkacak durum karşısında hazırlıksız yakalanmamanın zamanıdır.

kürdistan'ın kurulacağı bölge(türkiye topraklarındaki kürdistan) aşağı yukarı artık netleşmiştir.

(bkz: türkiye teşvik haritası)
görsel

kürdistan'ın, yahut özerk kürdistan'ın toprakları türkiye teşvik haritası altıncı bölge'dir.
filhakika bu altıncı bölgeden kars, ığdır ve ardahan illeri türktür ve türk kalacaktır, bunun dışındaki vilayetler kürdistan'a devredilecektir.

devir şartları;

ı. kısım kürdistan bölgesi...

1)türkiye teşvik haritası(tth) 6. bölge vilayetlerinde kamuya ait taşınmazlar kürdistan devletine bırakılacaktır.

2)tth 6. bölge vilayetlerindeki kamuya ait araç ve gereçler kürdistan'a bırakılacaktır.

3)tth 6. bölgedeki askeri birlikler, garnizonlar ve askeri araç ve gereçler türkiye cumhuriyeti tarafına çekilecektir.

4)tth 6. bölgedeki tüm kamu iktisadi teşebbüs ve malvarlıkları kürdistan'a devredilecektir.

5)tth 6. bölgedeki kürt kamu çalışanların sosyal güvenlik ve özlük hakları bugün tarihi itibariyle ilişikleri kesilerek tazminatları ödenecek ve kürdistan'da oluşturulacak sosyal güvenlik kurumu'na devrolunacaktır.

6)tth 6. bölgedeki tüm havalimanları, baraj ve sulama göletleri kürdistan'a bırakılacaktır.

7)tth 6. bölgedeki emniyet müdürlüğü elindeki tüm silah, araç ve gereçler kürdistan'a bırakılacaktır.

8)tth 6. bölgede faaliyet gösteren türk şirketleri devam eden işlerini bitirecekler, sahip oldukları malları, araç ve gereçleri türkiye'ye getirecekler, kürdistan'da bıraktıkları malların ve taşınmazların bedelini devletten tahsil edeceklerdir.

9)tth 6. bölgedeki tüm üniversite, okul gibi eğitim kuruluşlarının bina araç ve gereçleri kürdistan'a bırakılacaktır.

10)tth 6. bölgedeki tüm hastane, sağlık ocağı, dispanser ve kızılay merkezleri gibi sağlık kuruluşlarının bina, araç ve gereçleri kürdistan'a bırakılacaktır.

11)tth 6. bölgedeki tüm maden sahaları, tpao'ya ait petrol kuyuları ve sondaj alanları kürdistan'a devredilecektir.
a)tpao'ya ait araç ve gereçler türkiye'ye getirilecektir.
b)tpao ve etimaden'e ait maden ve petrol sahalarıyla ilgili çalışma ve haritalar türkiye'ye getirilecektir.

12)türkiye kürdistan'a 3 sene boyunca enerji sağlayacaktır.
a)1. sene elektrik ve doğalgaz bedelsiz.
b)2. sene elektrik ve doğalgaz türkiye'de arz edilen bedelin %50'si
c)3. sene elektrik ve doğalgaz türkiye'de arz edilen bedelin %75'i

13)türkiye ve kürdistan arasında 5 sene gümrük muafiyeti ve serbest ticaret olacaktır.

14)türkiye cumhuriyeti'nin tth 6. bölgedeki teşvikleri durdurulacak ve devamı verilmeyecektir.

15)kürdistan topraklarında varolacak ve türkiye aleyhinde faaliyet gösterecek terör örgütlerinin tesbiti halinde türk silahlı kuvvetleri ultimatom ve kürt makamlarına bildirime gerek duymadan sınır ötesi operasyon düzenleme hakkına sahiptir.

----------------------------------------

ıı. kısım batı anadolu'daki kürtler...

1)tth 6. bölge hariç türkiye topraklarındaki tüm kürtler kurulacak kürdistan'a dönecektir.

2)tth 6. bölge dışındaki kürtlere ait taşınmaz ve malvarlıkları türkiye cumhuriyeti devleti'ne bırakılacaktır.
a)bir taşınmaz-gayrimenkul komisyonu kurulacaktır
b)taşınmazların satışı ve göç için kürtlere 6 ay süre tanınacaktır.
c)taşınmazlarını satamayan kürtlerin malları tth 6. bölgeden türkiye'ye gelen türklerin malları ile mübadele yapılacaktır.
d)kürtlere ait tüm fabrika ve işyerleri kamuya devredilecektir.

3)tth 6. bölge dışındaki kürtler sahip oldukları tüm para ve değerli eşyalarını kürdistan'a götürebileceklerdir.

4)tth 6. bölge dışında eğitim ve öğretimlerine devam eden kürtler 5 sene içerisinde eğitim ve öğretimlerini tamamlayıp kürdistan'a geçeceklerdir. bu süre içerisinde çalışmaları, iş kurmaları, mal edinmeleri yasaktır.
a)tth 6. bölgede eğitim gören türk öğrenciler derhal türkiye cumhuriyetine dönecek eğitimlerine türkiye'de devam edeceklerdir.
b)tth 6. bölgedeki eğitim görevlileri de bir üst maddede belirtildiği şekilde türkiye'ye geleceklerdir.

5)tth 6. bölgeden türkiye'ye sezonluk işçi olarak gelen kürtler en geç 6 ay içerisinde kürdistan'a döneceklerdir.

6)tth 6. bölge dışında küçük ve büyükbaş hayvancılık yapan kürtler sahip oldukları hayvanları da kürdistan'a götürebileceklerdir.

7)zanaat sahibi kürtler, türk firmalarının davet ve kefaletleriyle ve türk şehirlerinde dolaşmayacak şekillerde türkiye'de geçici sürelerle çalışabilirler.

ııı. kısım melezlerin durumu:

1)kürt baba soya sahip tüm kürtler kürdistan'a gidecektir.(baba kürt, anne türk)
a)kürt baba soya sahip kürtler türkiye'de eğitim görebileceklerdir.
b)kürt baba soya sahip kürtler türkiye'de çalışabileceklerdir, lakin iş kurmaları, mal edinmeleri yasaktır.
c)kürt baba soya sahip kürtler bu haklardan sabıka kayıtları temiz olduğu takdirde yararlanacaklardır.
d)kürt baba soya sahip kürtlerin türkler ile evlenmesi yasaktır.
e)kürt baba soya sahip kürtler doktorluk, subay ve astsubaylık, avukat ve hakimlik, polislik gibi vazifelerde bulunamazlar.

2)kürt ana soya sahip tüm türkler istediği takdirde türkiye'de kalabilecektir.
a)kürt ana soya sahip türkler diğer kürtlerle evlendikleri takdirde bu haklarını kaybederler.
b)kürt ana soya sahip türkler türklerle evlenebilirler.
c)kürt ana soya sahip türkler bu hususlara uyduğu takdirde diğer türk vatandaşlarıyla aynı haklara sahip olacaklardır.

3)melez kürtler ve melez türkler diğer türkiye vatandaşlarından farklı pasaportlara sahip olacaktır.
a)kürt ana soya sahip türkler'den olma çocuklar 1 nesil sonra diğer türk vatandaşlarıyla aynı pasaporta sahip olacaktır.

ıv. kısım yürütme...

1)antlaşmanın hükümleri tbmm ve cumhurbaşkanı onayladıktan sonra resmi gazetede yayınlanacaktır.

2)2. ve 3. kısımarın takibi ve kanunların uygulanması için özel bir teşkilat kurulacak ve başbakanlığa bağlanacaktır.

3)türkiye cumhuriyeti devleti kürdistan'ı tanıyacaktır.

4)kürdistan devleti türkiye'yi tanıyacaktır.

5)türkiye ve kürdistan devletleri karşılıklı şekilde büyükelçilikler açacaktır.

-----------------------------------------

evet,
bunu biz istemedik. biz kardeşçe, aynı bayrak altında yaşamak istedik.
ama biz bunları istedikçe kürtler azdı, evlerimize, ocaklarımıza evlat ateşleri düştü, meclisimize gelip saçmaladılar, hatta apo'nun doğumgününü dahi kutladılar...

ama sabır da bir yere kadar.
dünyada ne böyle bir sabır örneği, ne de böyle bir hoşgörü mevcut.
eminim ki bu şartlar altında dahi türkiye'yi mumla arayacak "keşke üstümüzde türk bayrağı dalgalansaydı" deyip pişman olacaksınız.

selametle.

(bkz: türkiye nin artık bölünmesi gerekliliği/@protest sanayici)
(bkz: türkiye teşvik haritası/@protest sanayici)

------------------------------------------------
not: bazıları garipsemiş bunu. normaldir. zira sürekli uyuyorlar, gözlerine perdeler inmiş...
bölme işini bizzat türkiye cumhuriyeti devleti yapmıştır, türkiye teşvik haritasını çizen ben değilim, devlet, o haritaya 6. bölgeyi koyan da ben değilim devlet...
selahattin demirtaş'ın bugün söylediklerine bakın;
(bkz: türkiye nin güney sınırları kürdistan olacak)
bir de teşvik haritası 6. bölgeye bakın...herşey gün gibi ortada.
ben sadece yapılacak antlaşmadan türkiye'nin maksimum karlı çıkması için tavsiyede bulundum hepsi bu...
-------------------------------------------------

moderasyona not: bu giri sadece öngörü ve tavsiyedir. ırkçılık yahut nefret söylemi içermemekte olup akademik bir çalışma niteliğindedir.