bugün

chp olsaydı hiç zam yapmazdı diyen mal

bir de ust modeli bulunan maldir. Bu ust model, sirf akp nin yaptigi zamlari hakli cikarmak icin, " bana chp zam yapmazdi dedirttiremezsiniz" diyen maldir. olayin chp ile ilgisi falan yok, dupeduz halki esek yerine koymakla ilgisi var. adamlar bizimle dalga geciyor; "simdi zam demeyelim de guncelleme diyelim".

Su an erdogan su basligi okusa, ne soyleyecegini soylim: "bunlarin alisi kuvvetli, durmak yok pompaya devam".

gecenlerde nerede okudugumu hatirlamadigim bir fikrayi paylasmak isterim:

bir ulkenin padisahi vergileri arttirmaya karar vermis ve birazcik da halkin tepkisini merak ederek vergiye zam yapmis. daha sonra vergi toplayanlara halkin tepkisini sormus, aldigi cevap "hic karsi cikan olmadi padisahim". madem oyle demis bi zam daha yapalim. ikinci zamdan sonra durumu sormus yine padisah Ve aldigi cevap yine ayni: "tepki yok". padisah bunun uzerine vergiyi alirken iyi de bi sopa atin buyurmus. ve daha sonra merakla sormus yine durumu, cevap yine ayni. sasirmis padisah. "madem oyle, yaniniza bi zenci alin, sopadan sonra bi guzel becersin milleti". fakat milletde yine tepki yok. padisah en sonunda dayanamamis, toplatmis halkini meydana ve sormus " vergiye zam yaptim tepki yok, yine yaptim yine yok, bi de ustune sopa attirdim yine yok, en sonunda bi de ustune becerildiniz, hic mi itiraz eden yok bu duruma?" en sonunda halktan biri one cikar ve "var padisahim. zenci arkadas isini yaparken arkasinda kuyruk oluyor, bi zenci daha olsaydi daha rahat olurdu"

evet saka gibi ama hala ikinci zenciyi soranlar var aramizda.