bugün

entry'ler (147)

radiohead

bu sıralar live performanslarına taktığım efsane grup.

her albümü her şarkısı ayrı bi lezzette. thom beyi severek dinliyoruz.

1 ocakta telefona gelen mekke mesajı

radikal islam kafasıdır o.

bebe nin pepee nin ittirgitini kırması

aman allahım dedirten olay.

ulan bebe nasıl kırarsın sen pepeenin ittirgitini? bi ittirgit diyemedin mi lan?

turgut özal döneminde televizyon ekranları

yolsuzlukları ve yapılan serbest piyasa ekonomisini saymazsak birçok yenilik getiren lider.

trt harici özel kanallar özal yani anap dönemin de açılmıştır. internet, cep telefonu gibi olayların ülkemize gelmesine zemin hazırlayan da kendisidir. aynı zaman da ülkeye yaptığı ekonomik kalkınmalarla da o dönem büyük sesler getirmiştir. yanlız cumhuriyetin ilk dönemlerinden itibaren devam eden devlet korumalı ekonomik politikalar yerine global ekonomiyi benimsemiştir. kendisine aynı zaman da liberal de diyebiliriz. evet o zamana kadar ki en atılgan devlet adamı olmayı başarmıştır. fakat şu an da akp politikalarının yap-işlet-devret ve kullanım haklarının satılması gibi birçok olayın sorumlusu da özaldır. özal aynı zaman da özelleştirme programlarına da hız vermiş, bugün peşkeş çekilen devlet kurumlarının bazılarını o zamanlar kendisi de peşkeş çekerek bugün bu siyasi ortama malzeme hazırlamıştır. yani akp iktidarı bir nevi özal dönemi mantığıyla çalışıp izinden gitmeyi başarmış, fakat fazla cıvığını çıkararak önü alınamaz bi özelleştirme ve ithalat manyaklığına girmiştir. bugün ithalat olayını da özalın yaptığı atılımlar sağlamış, saman ithalinin yapılmasına bile önayak olmuştur. kendisi aynı zaman da liberal demokrat görüşüyle sağ görüşleri benimsemiştir.

kısacası eksileri ve artılarıyla siyaset adamıdır. eksi ve artıları da kişiye göre değişmektedir.

edit: yazmayı unutmuşum kdv denilen saçmalık da yine bu dönemde olmuş, propogandası da bu dönemde yapılmıştır.

kar

güneşli bi gün oldu.

kar yağdı ve mola verdi, dışarısı soğuk ve kaygan fakat ev sıcacık. ohh mis valla al kahveni gec pencere kenarına hüplet dur.

yazarlar yeni yıla nasıl girdi

tek başıma girdim.

ne yaptın diye soracak olursanız dostlar, hiçbirşey yapmadım tabi. olsun yapmasam da güzel girdim çünkü benim kararımdı. velhasıl hello bonjour 2016.

2016

benim yılım olmasını dilediğim sene. girişi sade ama güzel oldu bence. sade olmasi kötü olduğu anlamına gelmiyo, kaldı ki istediğim gibi oldu zaten. mutlu ve müsterihim herşeye rağmen *

2015 yılında gusül abdesti alan tip

2011 den itibaren almayı bıraktığım ibadetimsi ritüel. maksat ruhu arındırmakla ilgiliyse onun farklı yolları da var.

ek: kişisel görüşüm.

karısının bulaşığına yardım eden erkek

adam gibi adamdır. yorgun değilse yapar niye yapmasın.

recep tayyip erdoğan a diktator diyen zihniyet

diktatör değil diyen zihniyetden daha bilgili olduğunu düşündüğüm zihniyet.

henüz cumhuriyetin anayasal ilkeleri çerçevesinde dikta yönetimi gerçekleşmedi, tabi kağıt üzerin de bu böyle. çevrenize baktığınız zaman ve en önemlisi araştırıp okuyorsanız olup olmadığını zaten görebilirsiniz. adamın astığı astık kestiği kestik. yargı onda, yasama onda, yürütme onda, akıl fikir onda herşey onda. başkan da olursa şayet führer olmaya aday olduğunu düşünüyorum.

faşizm 2. dünya savaşında çok insanın hayatına mâl oldu. bugün faşist rejim tekrar canlandı ve güç kazanmaya devam ediyor. sonun da nice canlar gidecek belki de ve tepedekiler miami beach de şenzlonguna uzanıp mojitosunu yudumlicak.

diyeceğim o ki faşist rejim ve diktatörün kim olduğunu insanlar çok iyi biliyor.

youtuber

youtube dan soğumama neden olan tayfa.

ulan 11 yaşında ki yiğenim saçma sapan ergen bergen ne varsa izliyor. ana avrat sövülmesi, iğrenc espri yapma çalışmaları, bağırmalar çağırmalar bıktırdı yani. bir de değişik enteresan youtuberlar var ki onları da kız arkadaşım izliyor.

anlıcanız her önüne gelen veled bergen tayfa youtuber olmuş. bıktık yeter be.

gss prim borcu

kaynak atılmadan inanmam amk. kaynak salın bakim.

kanuni nin kardeşinin çocuklarını boğdurtması

osmanlı hanedanlığının egoist ve barbar oluşunu gösterir.

egoist olması, sadece kendi soylarının padişah olarak kalmalarını istemeleri ki bu da kardeş çocuk katline neden olmuş.

barbarlık ise, bu soyların devamının idâmesi için çoluk çocuk yetişkin ne varsa öldürtülmüş olması.

o çaglar da avrupa medeniyeti de belki gerilerdeydi fakat bu osmanlı manyaklığının bu kadar abartılması olayını hâlâ anlamış değilim. iktidar yüzünden kaç kişinin canı gitmiş, içkiler o biçim olup padişahın haremin de dönmüş şehvetler,lüksler,seksler hep arka planda. sadece savaşlarda ki toprak bereketini önemseyen bir ecdad sever çılgınlığı aldı başını gidiyor.

tarihimizle övünelim elbette ki ama bu çağ da osmanlı manyaklığı yapmayalım. komik komik kıyafetlere özenip kafalara arap fesleri takmayalım. bu kadar arap seviciliği ve osmanlı fantezisinden dolayı biz nefret ettik,ettirdiniz. herşeyin fazlası zarar evlad-ı osmanlılar yazıktır.

pipiden çıkan beyaz sıvı

çiştir o çiş olmasa duramazsın.

hz hasan ın yüz kadınla evlenmiş olması

islamda 7 karı alınabilirliği olduğundan şaşırmadığım olay.

fakat olayın ayrıntısın da 100 kadını nereden bulmuş merak etmiyor değilim. insan hangi birine yetişeceğini şaşırır, gerçi yetişmiştir illa bilemeyiz. peki neden 101 değil onu da merak ediyorum,aydınlatın bizleri sayın bilgidaşlar.

yazarların seks hayatının tek cümlelik özeti

- sevişelim mi?
+ hayır.
- tamam.

akapeli olmayan konyalı türbanlı karı

rizeli olup da akpli olmayan benim gibi karşı görüşlü vatandaş.

her rizeli akpli olmuyorsa her konyalı da akpli olmuyor. kendisini tebrik ediyor, ellerinden öpüyorum.

varoş ve ayak takımının hep ahmet kaya dinlemesi

desteklediğim teoridir.

not:özgün müzik sevmiyorum.

mini etek giyip ahlak ve namustan bahseden kız

korularda ve bilimum halka açık yerlerde sevişen türbanlıların dini vecibeler vermesi kadar normal olan kız.

namusu hala etekle ölçebilen zihniyetlerin bakış açılarına bayıldığımı da ekleyeyim. siz aynen devam.

demir yollarının serbestleştirilmesi

ulan bi o eksik kalmıştı dedirten haber.

bu çakma liberal politikalar ile devam edildiği sürece ülkede özel sektör terörü orta vadede peşimize yapışır ve bırakmaz. özal döneminden başlayan özelleştirme politikalarının sonuçlarını günümüzde bile hissediyorken bu olaylarla iyice dibe vurabiliriz sanırım. en basitinden teaş aedaşın özelleştirilmesiyle altyapı yatırımlarının sıfıra yakın olması, sürekli alt yapı yetersizliğinden elektrik kesintileri v.s durumları sormak isterim. türk telekomu saymıyorum bile,kezâ onun da özelleştirilme yapılmasıyla vatandaşa verilen hizmetin pahabiçilemez olmasını da not edelim.

kâr eden kuruluşlar devrediliyor yandaşlara. buradan alınan vurgunlar ise birilerinin ceplerine gidiyor. 17 25 aralığın yıldönümünde ayakkabı kutularını saygıyla selamlıyorum.