bugün

entry'ler (47)

sensation white

https://twitter.com/slmbe...20610412544/photo/1/large

ilişkiyi bitirecek en büyük sebep

ona karşı bir şey hissetmediğinin farkına varmaktır. aldatma, güvensizlik, kibir hep gelip geçici şeyler. bunlardan zamanla vazgeçilebilir, bunlara bir yere kadar tahammül edilebilinir.özellikle de sevgi söz konusu ise, içinde o anlamsız kıpırtı devam ediyorsa. oysa ona karşı bir şey hissetmediğini anladığın an ilişkiyi bitirecek en büyük sebebin farkına varmış olursun.

insanı tribe sokan filmler

'ali'nin sekiz günü' derim ve çekilirim aradan. adamın suskunluğu beni benden aldı benim çığlık atasım geldi. bu kadar mı depresyona çağırır insanı bir film. (bkz: ali nin sekiz günü)

majezik

sürekli kullanıldığında 1 tanenin yeterli olmadığı bizzat tarafım tarafından onaylanan ağrıkesicidir.

gecenin bu saatinde yemek yiyen insan

komşusu açken tok yatan insandır.

adem ile havva nın yediği nane

nane değil elmadır kesinlikle. utanma duygusu veren bir elmadır ki yediklerinde çıplak olmalarından utanç duyarlar. birebir kitab-ı mukaddes'te yer almaktadır. (bkz: kitab-ı mukaddes)

yapılmış en aptalca dalgınlık

ertesi gün sınav olduğu öğrendiğim bir akşam 2 arkadaşımın notlarını almak için dışarıya çıktık ve yanımda bir zamanlar sevgilim olan şahıs da var, fotokopi çektireceğiz. dediler ki fotokopi çektirmeden önce şurada oturup bir sigara içelim. şurası dedikleri yer de çimenlik alan hafiften de karanlık, loş. neyse sevgilim olan şahıs telefonunun ışığını açtı dikkat edin bakın güzelce çamura falan oturmayın dedi. herkes güzelce oturdu yere. ben de bir nazla bir cilveyle saldım kendimi sevgilimin yanına löp diye. altımda da pembe penye uzun etek ayağımda dolgu topuklu ayakkabı. oturur oturmaz bir ıslaklık hissettim 'eyvah!' dedim, sanırım ıslak yere oturdum. elimi yavaşça altıma götürdüm ki ıslaklık değildi. sanırım çamur bu dedim. ama çamur gibi de değil daha sıvık. o an film koptu zaten. elimi çıkaramıyorum altımdan. cesaretimi topladım bir baktım yabancı bir şey. sanırım bok dedim.kendimden iğrendim resmen. ve bu yaşıma kadar dalgınlıkla yaptığım en aptalca şeydir.

insanı kendinden soğutan şeyler

ergenliğimdir tabiki de. ciddi bir evrim geçirmiş olmak da beni mutlu etmiyor değil hani.

rujun tadını bilen erkek

metroseksüel erkektir.

ben bu yazıyı içimdeki çocuğa yazdım

nakiyabeddin sus çocuğum, şımarma bak ayşe teyzen çantasından iğnesini çıkaracak şimdi.

bayan mı kadın mı

linguistik feministlerin, 'bayan' kelimesinin 'bay' kelimesinden türetildiğine ve kadınların hep erkekler tarafında baskı altında olduğunu, bu baskıdan kurtulabilmek için de onlara ataerkil kelimelerden türetilmemiş adlandırmalar yapılması gerektiğinin sonucunda ortaya atılan 'kadın' kelimesinin anlaşılamama durumudur. (bkz: linguistik feminizm)

en yakındaki kitabın 93 sayfasının 4 cümlesi

"çünkü eğer tanrıyla barışır ve dost olursak kendi sevgililerimizi arayıp bulma şansına sahip olacağız."

bacak bacak üstüne atıp öldüren cazibe olmak

öldüren cazibe olmak için bacak bacak üstüne atan kişi balina etliyse eğer bir de selülite sahipse , ki muhtemelen vardı , öğürten cazibe olabilecek kişidir.

sözlük yazarlarının vasiyetleri

sözlük, anam babam bacım sana emanet.

gülümseyerek susmak

eh ben senin ağzının payını verirdim ama dua et şuan ortam müsait değil, demenin bir şeklidir.

kaydırağa tersten çıkmak

kaydırağa tersten çıkma durumudur. emekler vaziyette değil de ayakta tersten çıkıldığında daha tehlikeli ve daha da bir eğlenceli olmaktadır.

salıncaktan atlamak

sanırım 2 yıl kadar oldu 5-6 arkadaş geziyoruz parkta. M ve B salıncaklara koştular yarış yapıcaklarmış, biz de karşılarına geçtik izliyoruz. bunlar hızlandılar da hızlandılar. sonra iddialaşmışlar kim daha uzağa atlayabilir diye. salıcak havadayken bir baktık ki M havada uçuyor. (bkz: havada durdum şahitlerim var) güzelce süzüldükten sonra kurbağalama hop yerde. kaldırmış kafayı gülüyor. tabi B bu sırada hala sallanmakta. her neyse artık M salıncaktan atlamanın bedelini bütün gün yırtık pantolanla gezmekle ödedi. neymiş ? salıncaktan atlamak gaza gelipte yapılmaması gereken bir şeymiş.

köpüklü türk kahvesi yapan erkek

herkesin yaptığı kahveyi beğenmeyen olan erkektir.

denizle güneşin gecede buluşması

galata kulesi'yle kız kulesi'nin aşkı gibidir denizle güneşin gecede buluşması. yapayalnız denizin ortasındadır kız kulesi. galata kulesi görürgörmez aşık olur o kıza. ama ulaşılmazdır kız kulesi. arada koskoca deniz vardır. çaresizce karşıdan bakarlar birbirlerine ancak.

mini giyen kızlar üşümüyor mu sorunsalı

sorunsal haline getirmeye gerek yok tıp onun da çözümünü bulmuş: vicks. yanmayı siz düşünün artık.