bugün

çaresizliğin son noktası, laf anlatamama, samimi bir tartışmanın sidik yarışına girmesi sonucu, tekrar başa sarmalardan bıkma zamanlarında yapılan eylem.
siyasi tartışmalarda, karşındakini çıldırtan bir eylemdir. ulan ben yanlış bir şey mi söyledim, herif yüzüme vurmuyor ama kesin içinden dalgasını geçiyordur, şeklinde sıkıntılar yaşatır insana.
tecrübeli bir büyüğün, iyi bildiği bir konuyu anlatmadan önce, küçüğün heyecanlı bilmişliklerine izin verirkenki ifadesi.
yönetim kurulu'na bir projenizi anlatırken, patronun suratında beliren bir siktir git ifadesi
aşağılama için seçilen yöntemlerden biridir.
aslında 'içi içini yiyerek susmak'tır.
bir kadın açısından bakarsak pek çok anlama gelebilir. en güzeli ise,

- bekle sen bekle, ebeni zikecem senin ismail.

demek olabilir. hafiften hafiften ayar veriyorsun böyle, ismail adını verdiğimiz sembolik şahıs o gülümsemeyi gördüğü halde hali tavırlarına dikkat etmiyorsa, vay haline. eben de kalmaz ismail. benden söylemesi. fişeği kıçında patlatır bu hatun.
"la bi siktir git şaka mısın" demenin başka yoludur.
çok tehlikelidir. ( yanındakiler için )
Birazda alaycı bir tavırla yapılıyorsa tadından yenmez, karşı taraf cinnet geçirir "ni bii ni? ni giliyisin??"* deyip durur.
eh ben senin ağzının payını verirdim ama dua et şuan ortam müsait değil, demenin bir şeklidir.
sinir stres içinde susmaktır ki en rahatsız edici durumlardan birisidir.kimi zaman susan için kimi zaman susulan için. ama her halükarda yakın bir gelecekte gülümsemeden ağzınıza sıçılacağının sinyalidir.
''ne kadar bilirsen bil, bilgin karşındakinin anladığı kadardır.'' sözünün birebir olarak yaşandığını hissettiğin zaman istem dışı olarak uygulanan yöntem.

-ya bir s.ktir git. Daha fazla uğraşamam seninle.
dedirtir.
ben sana yapacağımı biliyorum ama konuşmaya deymezsin susmasıdır. karşı tarafı dellendirme kuvveti bakımından etkili bir silahtır.