bugün

sevdiği entry'ler

kürt atasözleri

Eşekten yengeden öteye gitmeyen, incir çekirdeğini dolduramayan beyinlere sahip olanların bu başlığı işgal etmemeleri önemle rica olunur.

Hın dıkın hın dıxwun. - Kimi yapar kimi yer.

yürürken yapılmaması gerekenler

Aniden durmak.
Mazallah arkadaki çarpar falan. Evet.

komünistlerin eşlerini kıskanmadığı gerçeği

komünizm'i wikipediadan bile okuma zahmetine girmeyen, okumadan fikri olan kısmın uydurduğu saçmalıktır.

engels bu konuda şunu der:

"burjuva, kendi karısını salt bir üretim aracı olarak görüyor. bu nedenle, "üretim araçları ortaklaşa kullanılmalıdır" sözünü duyduğunda, bu ortaklaşalığın aynı şekilde kadınları da içermesinden başka bir şey düşünemiyor. tam tersine, bizim savunduğumuz, kadınların bu salt üretim aracı olarak kullanılma durumunu ortadan kaldırmaktır; işte burjuva bunu kavrayamıyor. öte yandan, burjuvazinin komunistlerde var olduğunu iddia ettiği resmi kadın ortaklaşalığından dehşet duymaları oldukça gülünç. komunistlerin kadın ortaklaşalığını getirmesine gerek yok ki; o zaten hemen her zaman vardı. bizim burjuvalar, resmi fuhuş bir yana, çalıştırdıkları proleterlerin karılarına, kızlarına sahip olmakla da yetinmeyip, asıl kendi karılarını karşılıklı ayartmaktan zevk alırlar."

ve yine devam edersek;

" kadınların ortak kullanımı sadece burjuva toplumuna ait olan ve bugün fuhuşla gerçekleşen bir olgudur. fakat fuhuş özel mülkiyete dayanır ve onunla birlikte kaybolur. böylece komünist rejim kadınların ortak kullanımını getirmek şöyle dursun aksine ortadan kaldırır."