bugün

rus karı-kızlarının bugünkü durumunun nedenidir.
komünistlik başka, godoşluk başka.
komünizm'i wikipediadan bile okuma zahmetine girmeyen, okumadan fikri olan kısmın uydurduğu saçmalıktır.

engels bu konuda şunu der:

"burjuva, kendi karısını salt bir üretim aracı olarak görüyor. bu nedenle, "üretim araçları ortaklaşa kullanılmalıdır" sözünü duyduğunda, bu ortaklaşalığın aynı şekilde kadınları da içermesinden başka bir şey düşünemiyor. tam tersine, bizim savunduğumuz, kadınların bu salt üretim aracı olarak kullanılma durumunu ortadan kaldırmaktır; işte burjuva bunu kavrayamıyor. öte yandan, burjuvazinin komunistlerde var olduğunu iddia ettiği resmi kadın ortaklaşalığından dehşet duymaları oldukça gülünç. komunistlerin kadın ortaklaşalığını getirmesine gerek yok ki; o zaten hemen her zaman vardı. bizim burjuvalar, resmi fuhuş bir yana, çalıştırdıkları proleterlerin karılarına, kızlarına sahip olmakla da yetinmeyip, asıl kendi karılarını karşılıklı ayartmaktan zevk alırlar."

ve yine devam edersek;

" kadınların ortak kullanımı sadece burjuva toplumuna ait olan ve bugün fuhuşla gerçekleşen bir olgudur. fakat fuhuş özel mülkiyete dayanır ve onunla birlikte kaybolur. böylece komünist rejim kadınların ortak kullanımını getirmek şöyle dursun aksine ortadan kaldırır."
bütün rusları komünist sananın tespiti.
komünistler eşlerini kıskanmazlar evet. Çünkü herkes, komünistlerin eşlerini kıskanır.
Istediğin kıskan mevzu hatunda biter.
Bir sivaslı veya diyarbakırlı komünist için geçerli olmayan yalan. Lakin gevşek memleketlerde yetiştiyse durum değişir.
Karısının herkese eşit fayda sağlamasını istemesinden kaynaklanabilir.
haramdan helalden bi haber yaşamalarından mütevellit domuz eti yemelerindendir...

ayrıca da çok paylaşımseverlerdir...
her genelleme gibi malca olandır. ha illa 'yok kardeşim hepsi böyledir' diyorsan eşlerinin önüne gelene vermemesinden kaynaklanıyor olabilir,
diyebiliriz. eşin orospu değilse senin de kıskanmana gerek kalmaz.

nasıl, bi aydınlanma geldi mi beynini siktiğimin beyinsizi, diye bir cümle geçti aklımdan.
komünal yaşamın gereği
herşey ortak.
insanın bir hayvan turu olduğuna dair inançlarının bir sonucudur.
komünistlerin düşüncelerine tamamen zıt düşüncelere sahibim ama, bu kadar da sallanmaz, iftiracı olunmaz dediğim sözde gerçek.
Şaşırmadığım davranıştır.
komunizm, emeğin, üretkenliğinin en üst düzeyde olmasının bu bağlamda üretici güçlerin gelişmişlik seviyesinin herkesin ihtiyacına göre almasına yetecek düzeyde olmasının ve insanın üretim sürecinden koparak kendine ayıracağı zamanın artmasıyla kendi yeteneklerinin farkına varmasının ve gerçekten özgürleşmesini savunur. sizin gibi kafayı karıyla kızla bozmamıştır yani.
görsel
Komünizmde kadın ortak mal sayılıyor.
görsel
Maalesef üzücüdür.

Bazı şeyler özel kalmalı ey komünist kardeşlerim.