bugün

entry'ler (325)

8 mart dünya emekçi kadınlar günü

Kadınların yanı sıra erkeklerin de erkekliği reddettiği bir dünya istediğimi bana hatırlatan gündür.

karşı cins olsaydın şu anki haline verir miydin

Heteroseksist, seksist, gördüğüm an midemin bulandığı bir soru cümlesidir. Böyle sorulardan keyif alıp uğraşan bir yığın insana 'çok yazık olmuş' dedirten cümledir.

gecenin şarkısı

London grammar - nightcall.

gecenin şarkısı

lou doillon - icu.

seks yaparken sözlükte yazmak

Çok sıkıcı geçtiğini tahmin ettiğim eyleme renk katmak isteyen insanın yaptığı bir diğer eylemdir.

sözlük yazarlarının telefon alarm müzikleri

barselona barselonanın soundtrack müziği. adı da barselona şarkının. Bak yine çalıyor şu an kulağımda.

duş alırken suyun aniden soğuması

Beyin felcidir. O an dursundu, zaman geriye aksındı, hiç başlamasaydı dedirten vahim durumdur.

kadın erkeğinin ardından yürümelidir

Bir şakirt kamil deyimidir.

anal seks esnasinda domates kazasi yasamak

(bkz: canım sen yanlış gelmişsin)

entry ve nick uyumu

"Bi kadeh daha" cümlesi ile direkt uyumu yakalayacağım durumdur.

ağır ergen

Ergenlik sürecini uçlarda yaşayan insandır. Her şey onun için sekstir. Bir sevişse rahatlayacaktır. Etkileri yıllarca devam eder, bazen farkında olmamaktadır.
Çoğu ağır ergen o dönemi atlatmış ve işine gücüne bakmıştır. Ama kimileri hala etkinsinde kalmış bazıları sözlük yazarı olmuştur. Kimileri de hali hazırda ergendir.

olsa da yesek denilen yiyecekler

Valla bir suffle iyi giderdi şimdi. yanında da limonlu dondurma. hazır kar da var.

topluca intihar ediyoruz kampanyası

Tüm nefretle beslenen insanların içinde olduğunu görmek istediğim, keşke bize gerek kalmadan kendileri halletse böyle güzel güzel dedirten kampanya.

ağzına kürekle vurulası insan

Sabrın da bir sınırı var, şiddetsizlik de bir yere kadar dedirten kişidir.

(Bkz: gecenin bir yarısı hayvan gibi sevişen yan komşu)

sözlük yazarlarının hayatta yapmam dediği şeyler

+ bundan sonra hayatta bir daha onu aramam.
- belki o da seni düşünüyordur.
+ neyi? anlamadım?
- senin aramanı yani...
+ yok hayır asla bir daha hayatta yapmam.
- yani sen bilirsin tabii.
+ cidden aramamı bekliyor olmasın sakın? Ama önce o.
- hayır sen.
+ hayır sen.
- hayır dedim önce sen.
+ ama aşkım ya.

sobalı evde büyüyen çocuk

Kedi gibidir. Soba görünce usulca yanına yaklaşır, yavaşça yere oturarak kendini sıcaklığın koynuna bırakır.
Aslında bu işin kömür taşıma, onları tek tek torbalara ayırma, külleri temizleme, tüttüğünde evi nasıl havalandıracağını saşırma kısmını gözardı etmiş insandır.
Hala çocuktur işte elleşmeyeceksin çok. Hele kedi gibiyse bir de.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

Beni takip edeni takip etmem. Daha cool görünüyor. Kendimi anca öyle yerlerde gerçekleştirebiliyorum. Bana baska çare bırakmadınız.

orantısız espri

+ arama yapmam gerek konuşma hakkın var mı?
- hayır yok, turkcell konuşma hakkımı elimden almış. Susma hakkımı kullanıyorum.
+ ?
- espri diye dedim
+ ??
- ne "?"
+ var mı yok mu?
- of al tamam be kullan telefonu. Sana da espr...
+ uzatma.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Mesaj atma. Arama. Bırak o arasın. Azıcık cool görünmeye çalış ya, ne yapacağım ben seninle?

gecenin sözü

Kimse vazgeçilmez değildir.