bugün

entry'ler (19)

söylemesi zor kelimeler

(bkz: tanrı) bunca adaletsizlik varken adını söylemek zor geliyor bana.

solcu dendiğinde zihinde oluşan ilk imge

insan olmak. ama çoğu zamanında rusyanın göt yalayıcılığını yapmıştır. yalaka zihniyetle solcu olunmaz.

beş vakit namaz kılan insan

9 yaşındaki çocuklar ile evlenmede bir sakınca görmez çoğu.

josef vissaryonoviç çugaşvili stalin

dinci kesimin çarklarına çoak soktuğu için sevmediği isim. adam dinin kapitalizm uşağı bir kavram olduğunu göremiyor ne yapsın?

ateistin içtiği bardaktan su içmek

9 yaşındaki çocukları karı olarak almaktan daha ulvi bir durum.

babayla araba kullanmak

(bkz: babayaro ile araba kullanmak)

nekrofili

çoğu dincide varolan kavram.

fenerbahçe nin yunanistan gibi oynaması

müslüman yazarları üzmüş olay. kıyamam size.

atatürk ve din

müslümanların 1400 yıllık monarşik, teokratik hakimiyetine son verebilmiş bir din anlayışı vardır. sene olmuş 2013 hala din din din diye gezenler var. garip.

esad askerlerinin muhalifleri öldürüş şekilleri

hayvanca bir davranış demek yanlış olmaz bu görüntülere sanırım. ulan şerefsiz tamam esir alma, sık kafalarına birer tane gitsin. nasıl bir orospu çocuğusun ki sen miden bunu yapmayı kaldırıyor?

ebeye küfür edenlerin fırlama oldukları gerçeği

toplumumuzun %95 ini içerisine alan önerme. zira bu küfürü annem bile ediyorsa, yaşadığımız topraklarda ebe sikmenin bir realite olduğu tartışılmaz bir gerçektir.

sarjın kimseyle konuşmadan üç gün sonra bitmesi

teknik servise uğramanın zamanının geldiğinin en güzel göstergesidir. en yakın zamanda gidilmeli hatta para var ise yeni cep telefonu alınmalıdır. sonuçta turkcell arar avea arar.

şizofreni

beyne multi tasking özelliği kazandıran hastalık. algı mekanizmalarınızı eşlemeye başladığı an bu hastalığa yakalanmış olursunuz. beyin loblarınız bile birbirinden uzaklaşmaya başlar.

biyoloji

bütün yaşamın temel bilimi olmasına rağmen güzide ülkemde hiç bir zaman hak ettiği değeri bulamayan bölümdür. gene de kendinizi geliştirebiliyorsanız iyi para kazanacağınızı düşünüyorum.

parazitoloji

aam akıllı öğrenilmesi gerekiyorsa mutlaka iyi çalışılmalıdır. özellikle insanlarda hastalık yapan türlerin bilinmesi bu noktada çok önemlidir.

askerlikte şafak sayma saçmalığı

askere gitmeden anlaşılamayacak, sağlıklı yorum yapılamayacak olgu. gidip geldikten sonra bu durumun saçmalık olup olmadığı tekrardan sorulmalıdır.

imdb notu 7 den düşük olan filmleri izlememek

kendi fikirlerine saygısı olmayan insan davranışıdır. çevremizdeki insanların bir konuya bakış açısı farklı olabilir. fakat bunu bire bir uygulamaya çalışmak yanlış olur.

pazar banyosu sonrası sobanın yanına oturmuş çocuk

hala yaptığım bir davranış çeşididir. sobalı evlerden vazgeçemedim bir türlü. bence yaşam boyunca mutlaka sobalı bir evde oturulmalıdır. zira onun sıcaklığını hiç bir ısıtma gerecinde bulamazsınız.

kutsal kitapların satılması

kimse inandığı dinin kitabını okumadığı için pek sorun olmayan durumdur. zira satın alırsınız, arapçadır. bir kere bile "ulan ben bu dine inanıyorum da acaba bana neler söylüyor?" diye merak etmediğiniz sürece verdiğiniz para boşadır.