bugün

entry'ler (142)

sözlük yazarlarının fince seviyeleri

Sözlük yazarlarının fayns seviyeleri diye okudum. Faynsım kötüdür.

aşık olduğun insanı bir görselle anlat

görsel

sözsüz müzik önerileri

Empyrium-Dying Broken hearted.

mutluluğa engel şeyler

Dindarlık.

kız çocuklarına öğretilmesi gereken şeyler

Edep demi mk salakları. Yanında promosyon olarak da çok iyi avrat olma, ayak yıkanan suya tuz konulur mu, nerde susması nerde konuşmaması gerektiğini de öğretin. Öğretin ki ilerde yaşadığı her haksızlığa karşı edeple sussun.
Sen çocuğuna birey olmayı, kendine yetebilmeyi, ezmemeyi, ezdirmemeyi, en büyük günahın kalp kırmak olduğunu, edebiyatı, iyi şiiri, iyi kitabı, iyi müziĞi, iyi sevmeyi öğret. Hadi illa edep diyorsan Edep zaten kalbinde olur böylece.
Edit: niye gerildim bi anda bilmiyorum. Sakinim şimdi ama.

misvak dergisinin adalet yürüyüşü karikatürü

Bu çok üst düzey bir espri. Bunu alıp uçakların arkasına bağlayıp gezdirsinler.

istanbul 7 tepe kemal neden maltepe yi seçti

Çünkü gerizekalı, MiT TIR'ları soruşturması kapsamında tutuklanan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu Maltepe Cezaevi'nde tutuluyor.Hani neden tutuklandığını da bilmezsin diye ayrıntı veriyorum. Şimdi gir akit.com'a aynı kafalara devam et.

gecenin şarkısı

Ben de bunu nereye bıraksam da filizlense diye düşünüyordum. Dinleyin, araştırın, sevin

https://youtu.be/-sgBn0Vhe1w

eski bölümleri izlenilebilinecek türk dizileri

Hepsini yazıyorum not al:

Suskunlar
Ezel
Leyla ile mecnun
Behzat Ç.
Kardeş payı( her türlü derde deva olduğundan bunu ısrarla tavsiye ederim.)

sözlük yazarlarının itirafları

Mutsuz olmak için belli bir sebebim yok ama mutlu olmak için de bulamıyorum. Aniden bir gülme geliyor az komik olan ama aslında o kadar da gülmelik olmayan bir espri yapıldığı sırada, oh lan ne güzel hayat diyorum fazla değil 10 dakika sonra tüm bu insanlar ne anlatıyor ya diye içten içe soğuma yaşıyorum.
Yatağımdan kalkıp başımı uzattığım pencereler hayal ediyorum. Her biri ayrı sokağa bakan ama aşağı inmeyi düşünmediğim.
Ne güzel mod diyorum tam şiir yazmalık, tam böyle hallerde yazılmıştır kesin o şiirler diyorum. Sonra yazayım derken yine gülme geliyor, napıyosun sen iyice tribe bağladın git içeri bulaşıkları yıka diye konuyu değiştiriyorum.
E belli ki çok konuşuyorum, konular bağlanmıyor. Dinleyici kendim olduğum için çok da önemsemiyorum konuların birbiriyle ilişkilerini. Umrumda da değil ne yaparlarsa yapsınlar zaten.

intihar etmek

intihara meyilim var ama ölmekten çok korkuyorum.

boruto uzumaki

Yaklaşık 600 bölümünü karakterlerle beraber büyüyerek, sıkılmadan, çerez tabaklarını kemirerek bitirdiğim animenin devamısı.
Özlediğim Bir an sarıldım narutomun yadigarı bu animeye. Ama dayanamadım baş karakterlerin yan karakter kalmasına. Bilmiyorum henüz bu animeyi yutmaya cesaret edemedim ama elbet bir gün çocuğum olursa ona zorla izletirken bu bölümlere gelince ben de izlerim.

sözlük başlıklarının rezilleşmesi

Hesabı açtığıma açacağıma pişman oldum. Gündemden ve siyasetten bihaber, milleti yaftalamaya çabalayan, beyni olup fikri olmayan, kendisini hiç de ilgilendirmeyen konularda fikir beyan edip x neslinin kafasını yaşatmaya çalışan bir sol frame görüyoruz arkadaşlar. Belli ki ben buraya gelmeden çok önceleri bu durum aklı selim yazarlar tarafından fark edilmiş ve sayıları iyice azalmış. Adamlar ne kadar bıkmışsa araya normal bir başlık sıkıştırma zahmetine giren de yok artık.

adalet yürüyüşü

Ülkende muhalefet partisi lideri sen daha evinde mutfaktan salona geçerken erir miyim diye düşünürken 420 km yürümek üzere yola çıkıyor. Fakat yine de bu yolculuğun neden başladığı hakkında en ufak fikrin yok. Sorsam enis berberoğlu fetöcüymüş der sıyrılırsın. Güzel kardeşim araştır, davada geçen suçlama neymiş öğren, oku, merak et. Hadi dersin ki ben sevmiyorum chplileri milletvekillerinin de hakları umrumda değil. O zaman sus kenara çekil, insanların bu kadar çileyi çekmelerine bir sebep vardır diyip saygı duy.

yol verilince selam çakan yaya

Hep ezilmiş, dışlanmış, çok çalış da kendine araba al bakışlarına maruz kalmış, figüran ruhlu yayanın yol verilmesi inceliğine karşı boş kalamayanı. yol verilmeyişlerin kinini kusarak tabi geçcem ayol modlarına girmeyeni.

akrep burcu kadını

Plütonun jüpiterle oynaşmaya başlamasıyla akrep burcu kadınında bir gerginlik olur. Ballı hardal dolu leğene yatırıp morarana kadar beklenmelidir. Aksi takdirse sol böbreği sağ böbreğine sataşıp mideyle sekse kalkışır. Zaten genelde de hep sekse kalkışır. Akrep kadınının seksinden korunmak için pazar günleri götü kaşımak gerekir.

Kendinize gelin olm. iki gezegenin birbirine şekil yapmasıyla mahalleden aynur yatakta iyi olmaz.

elinizde olsa kökünü kurutacağınız hayvanlar

Sivrisinek lan. Her hayvanın bir görevi var tamam anladık da bunun hiç bir işe yaradığı yok, olmasa da olur.

geceye bir ahmet kaya şarkısı bırak

Öyle birden emredince gerildim, bırakamıyorum şu an.

ahmet kaya nın balon bir şarkıcı olması

Sanırım bu önermede dünyanın en güzel balonu olduğu kast ediliyor. Çünkü bitememiş bir aşkın isyan edişini bu kadar güzel anlatmak elbette takdire değerdir.

Bu aşkın nüshası rüzgarlarda
Aslı bende kalacak
Bizi hasret saracak
Bulutlar çıldıracak
Ayrılık başımı döndürüyor
Kavuşmayı özlettin
intiharlar kuşandım
Bu aşkı sen kirlettin
Geçtim borandan kardan
Yitirdim bahçeleri
Ellerimi tutmazsan gülüm
Yakarım geceleri.

rte sayesinde pöh oluşum

Bence değmez bro ama sen bilirsin yine de.