bugün

Helalinden kısa bi korna.
Vay be ! insanlık daha ölmemiş ama can çekişiyor durumudur.
Tam tersi olması gerekir.
sağ elini sol göğsünün üstüne pat pat vururken hafiften gülümseyen yayadır.*

eyvallah manasında*

benim lan bu*
insanlığa insanlıkla cevap veren koca yürekli kişidir. benimdir.
dayımın oğludur, ben pek yapmam, verecen tabi lan yol yayayım ben.
Kalbi duygudur.
teşekkür etmenin vücut dilini uygulamıştır.
araba kullanırken yayalara yol veren yayadır.
yol veren şoför mü kaldı?Kırmızı ışık bitmeden kornaya yükleniyolar.Değil selam yemek bile ısmarlarım böyle şoförlere.
Geçiş hakkı kendisinde olmasına rağmen durup nazikçe yol veren insanlara, başımı hafifçe sallayarak gülümserim. ( kadın veya erkek farketmez, çoğu zaman dikkat bile etmem zaten.)
Not:Bunun adı aranmak değil medeniyet.
kibarlıktan az daha can verecek olan vatandaşlarımızdır. Bu samimiyet nereden gelmektedir?
benimdir o. kafayı eğip, elimi kaldırıp, "eyvallah!" demeden geçemem.
bazı sabahları ender de olsa yaşadığım hadise.

9'da işte olmak için 7'de evden çıktığım karanlık sabahlarda, kaldırımdan ayağımı yola attığımda geçmem için frene basmak suretiyle müsaade buyuran sürücü ne güzel sürücü.

başımı eğer elimi kaldırıp veririm selamımı.

tanımadığın bir insanla merhabalaşmak gibi iç ısıtır, küçük şeylerle de mutlu olmayı öğrenebilmeli be insan.
" tanımasanız da insanlara selam veriniz ve yemek yediriniz."
hz muhammed (sav)
Hiçbir şey olmamış gibi salına salına, sanki yol sadece onunmuş gibi yürüyen, burnu en son egzosferi geçip uzay boşluğunda salınan bir pelinsu değildir.
Saygıda kusur etmemiş insandır. Koruyun, az kaldılar.
on numaradır.
Adamdır!
selam değil de yol veren yakışıklıysa güzel bir şekilde gülümserim ama değilse veya yaşlıysa yol vermiyor zaten.
benim de yaya oldugum zamanlarda yaptıgım eylemdir.
bu insanlarin değerini bilin , bunlardan musmutlu, sevecen, tatlış mı tatlış cocuklar olur.

en önemlisi de bu insanlar kek değil kekstradır.
yol verilince selam verip teşekkür eden bir kadınsa şöför tarafından tecavüze uğrayabilir. selam verdi, kaş göz yaptı, meyilliydi zaten şeklinde savunma yapar bir de o selamı kanıtlarsa ceza almadan kurtulur. kadın yayalar selam çakmasın.
Ben böyle yapıyorum.

görsel

Bazen o kadar sert vuruyorum ki kalbim durabilir.

Ee az kaldı insan nesli ondan duygulanıyorum.
boynumun borcu.
Teşekkür etmenin zor gelmediğini bilen yayadır.
bir araç bana yol veriyorsa ben de selamı çakarım yayalara saygılı sonuçta adam helal olsun .