bugün

entry'ler (150)

turrican

Huzur içinde uyusun.

Allah rahmet eylesin.

vefat eden sözlük yazarları

milletin efendisi Nam-ı diğer turrican.

rakının yanında en iyi giden meze

zeki Mürenin sesi.

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

imkansız aşka düşen kadınların, bu aşktan kurtulmak için gözyaşı ve acı içinde ettikleri dua.
tanrı beni kendimden korusun masasında.

aniden gelen mutluluk hissi

Adres şaşıran his. Bana hiç gelmiyor nedense.

kakaolu pastayla çikolatalı pastanın farkı

birinde toz kakao vardır diğerinde Ganaj.
(bkz: Ganaj)

sözlük yazarlarının itirafları

Bazı yazar arkadaşlar var. Tanıyorum ben onları. Avucumun içi gibi biliyorum. Kafa dengi. Okuyan. Düşünen. Konuşan. KonuşAbilen. Hatta yazan. Yazdıklarını okuyucuları ile paylaşan. Güzel insanlar Bunlar. Otur, muhabbetin dibini bul. Ağla, dert ortağın olsun. Öyle güzel. Öyle naifler. Sağ olsunlar. Hep olsunlar.

Bazı yazar arkadaşlar var bir de. Sözlüğe yeni düşmüş ergen kızların peşinde koşan. Evli. Çocuklu. Mutsuz. Çulsuz. burada ahkam kesip eşlerinden ölesiye korkan. Sapık. vizyonsuz. Umutsuz. "Cool" görünmeye çalışan müptezel. Hah işte onlardan uzak durun. Ya da durmayın. Ama unutmayın, Bir sözlük mottosu der ki "inanma seni sikecek".

en yakındaki kitabın yazarı

Allah.
(bkz: kuran-ı Kerim)

bir erkek olarak hiçbir kıza güvenmiyorum

Kızların da çok umrundaydı Denebilecek durum.
güven karşındakinin davranışların sonucu olarak oluşur. Paranoyaların değil.

elmacık kemikleri çıkık kız

Gülünce ortaya çıkan yanak etlerini elmacık kemiği sanan yazarları ortaya çıkaran kızdır.

en kebap iş

En kebap şiş.
(bkz: Yaran yanlış okumalar)

erkeği en sağlam burç

Yaydır efendim.
baş tacı edilesidir aynı zamanda.

damdan düşer gibi aşık olmak bir kıza

Götü başı dağıtır gibi vazgeçmek sonra.

telefonun ekranına kendi resmini koyan insan

(bkz: bir kızın Kezban olduğunu anlama Yolları)
(bkz: bir erkeğin kamil olduğunu anlama Yolları)

biscolata erkeği

Fizik olarak göz doldurmakla birlikte, geçen gün ağdacıya oradan da solaryuma gitmiş görünmeleri zihinlerdeki erkek profiline aykırı.

terre d hermes by hermes

sadece turunçgil değil baharat kokusu da var bu parfümde. esmer erkekler değil de sarışın olanların tenlerine daha çok yakışıyor.

colmar

gün itibariyle yağmur ve 15 derecelik bir sıcaklıkla haziranı yaşatmayan şirin köy.

toyota auris mi seat leon mu

ikisini de kullanmış biri olarak ankete hayır auris'e evet diyorum.
leon'un sileceklerinde bir çok hızlı bir de çok yavaş ayarı var. orta kademe yok. benim için önemli bir ayrıntıydı.

sözlük yazarlarının itirafları

Merhaba ağlama duvarı.
Az önce tamamen şans eseri eski sevgilimin yeni sevgilisinin fotoğrafını gördüm. Fena kız değil. Hatta güzel bile sayılabilir. Sarılmışlar böyle. Uzun boyluydu benimki. Kız yanında ağaca tırmanan Koala gibi görünüyor. Gözlerim ellerine takıldı benimkinin. Hala güzel elleri var. Güzel elli adamları severim.

Ha bir de burada yazar olan kadın erkek bir kaç kişiyi tanıdım. Çoğu sorunlu kişiler. Hatta bazıları beni ciddi ciddi sinir etmekte. Hal ve hareketlerine dikkat etmezlerse dökeceğim içimi. Benim içim bir çoğunun kirli hislerine şahit.
Onlar biliyor kendilerini. Hadi bakalım. Ya herru ya merru.

evin küçük çocuğu olmak

Tek çocuk olmaktan iyidir.